Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

uprava ID článku v DB = broken pages

10. led 2013 14:15 - 10. led 2013 14:24 #101984
uprava ID článku v DB = broken pages od raduna
Začátečník
Zdravím,

zase jsem měla noc "BLBEC". po migraci komentářů 1.5 to 2.5 jsem zjistila, že se mi nezachovala ID článků. nenapadlo mě nic chytřejšího, než je v DB přepsat. 700 položek dalo zabrat, ale šlo to. nicméně (kromě dupliciních položek (jsem jen člověk), se kterými jsem si poradila) se mi vyjevila chyba v syntaxi (při opětovném nahrání DB).
Svatá nejsem, ale syntaxe byla shodná s ostatními. žádné viditelné změny. nuž. smazání článku v db pomohlo v nahrávání zbytku článků. Ale musela jsem smáznout o něco více článků, které mohu oželet.

a co čert nechtěl. články se opravdu srovnaly s komentáři a vše funguje AŽ

na titulní stránku.

pánové, prosím, nechechtejte se tolik. Je mi jasné, že modří už vědí, ale já fakt nepochopím, jak odmazání 20 řádků v DB konkrétně v conntent může zablokovat titulní stranu a odhlášení s oblíbenou hláškou 404. (The requested URL /upgrade was not found on this server.
Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.)

pokud jdu do stránek z odklazu, tak se mohu pohybovat po stránkách libovolně a dokonce se i přihlásím..

že jsem pitomá vím už sama, ale co se mohlo PO... a co se s tím dá dělat?

10. led 2013 15:58 #101989
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
co je nastaveno v menu home polozky, ze ma zobrazovat?
ne nahodou nejaky clanek, ktery jste si smazala?

Joomla! pro každého

10. led 2013 16:40 #101990
Odpověď od raduna
Začátečník
bohužel tím to není.

neschodilo to pouze tit. stránku ale i stránku po odhlášení, ale směrovat by to mělo na stránku, kdy se uživatel nachází.

10. led 2013 17:04 #101992
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
Jinak řečeno, to co napsal ghost:
Nastavte si titulní stranu znova. (Pokud jste zkoušela, není to z popisu zřejmé).

To samé se stránkou po odhlášení - nastavte znova.

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

10. led 2013 17:30 - 10. led 2013 17:34 #101994
Odpověď od raduna
Začátečník
pánové, klobouk dolů. vy jste hlavy.

článek opravdu mezi smazanými není. přesto, když jsem tam zadala jiný, tak tit. se zobrazuje.

jen to odhlášení si nejsem jistá jak napravit.

píše to nyní neplatný token u předchozího pokusu o odhlášení to bylo neplatná cesta jbase... nebo podobně

jsem zmatena, bo na to jsem opravdu nehrábla.(doteď)

pomačkala jsem nastavení modulu přihlášní, který se rozsypal. vrátila nastavení při odhlášení píše :
SOME_ERROR_CODE - JFolder::create: Cesta není v open_basedir

po přihlášení vyběhla chyba

Warning: is_file() [function.is-file]: Unable to find the wrapper "https" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /data/www/xxx.cz/www.xxx.cz/jupgrade/templates/yt_news/includes/yt_template.class.php

Jo a ještě při mezinačtení vyběhla waring že nemám bezpečnostní cetifikát důvěryhodný. Jak se to dělá aby byl? Je mi jasný, že to souvisí s předcházející hláškou

10. led 2013 17:36 - 10. led 2013 17:45 #101995
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
vypněte zabezpečenou komunikaci v přihlašovacím modulu (mimo jiné, o tom se píše i v "bublinkové nápovědě" - když podržíte kurzor nad popiskem v nastavení modulu). Zvolená zabezpečená komunikace právě způsobí komunikaci přes https://
Pokud na serveru nemáte nainstalován certifikát od certifikační autority ( cs.wikipedia.org/wiki/Certifika%C4%8Dn%C3%AD_autorita ) bude vyskakovat hláška o tom, že nemáte nainstalován důvěryhodný certifikát.Pokud na serveru nemáte podporu https, pak je to až další bod k řešení.

Bublinová nápověda v angličtině:
Encrypt Login Form::Submit encrypted login data (requires SSL). Do not enable this option if Joomla is not accessible using the https:// protocol prefix.

V té samé záložce je nastavení Logout Redirection Page, které nastavte znova.

Mmch, víte že:
Joomla! 3.0.x (Recommended for developers and early adopters)
Joomla 3.0 is recommended for more experienced users and developers. It includes cutting edge features.
?

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.
Poděkovali: raduna

Powered by Fórum