Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

GA - vyloučené IP adresy vs. konverze

13. lis 2019 10:03 #141087
GA - vlyoučené IP adresy vs. konverze od marvays
Návštěvník
Ahoj.
Řeším problém. V GA mám vyloučený provoz z IP adresy mé a majitele eshopu. Problém ale je, že dělá hodně objednávek po telefonu, kdy zákazník zavolá a on provede na eshopu nákup s údaji, které mu kupující sdělí. Pokud má ale filtr na Ip adresu, tak se tato konverze nezobrazí ve statistikách. Jak z toho ven?

Prozatím to řeším dvojími výběry dat. Což je ale dost nepraktické. Nevíte někdo o možnosti, jak to vyřešit v jednom výběru dat, kde by majitli stránek nepřipisovaly návštěvy, ale konverze ano?

13. lis 2019 14:57 #141089
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Ne

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

13. lis 2019 19:11 - 13. lis 2019 19:13 #141090

13. lis 2019 19:15 #141091
Odpověď od marvays
Návštěvník
Nemyslel Ruda tím "ne" to, že to nejde?

14. lis 2019 02:14 #141092
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Myslel jsem že to nejde a současně že já na to nepřišel.

Zkoumal jsem to u jedné firmy, kterí má 9 eshopů a admini současně dělají velkoobchodní objednávky za klienta (navíc z důvodu affiliate chodí přes anonymní okno).

Doporučení nakonec bylo aby se IP adresa office, kde se občas všichni slezou nevyjímala z traffiku. Aktuálně v tom množství výhody analytiky konverzí a objednávek převažují nad 100% statistikou návštěv.

Pokud na to někdo přijde a investuje další čas a programové znalosti budu rád když se o ně podělí - formou placeného rozšíření nebo instalace (nemusím vědět know how, to si pak rozeberu v kódu :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

14. lis 2019 02:43 #141093
Odpověď od marvays
Návštěvník
Já si myslím, že to funguje tak, že filtry na vyřazení ip ze statistik jsou to první, na co se v GA narazí. Pokud tedy invormace o trafiku pochází z ip adresy, která má být vyřazena, tak GA informace zahodí a hotovo.

Já to řeším tak, že mám dva výběry dat. S a bez filtrů. Ten s filtr mám na návštěvnost, a zbytek sleduji v tom druhém. Díky výše zmiňovanému názoru si tím pádem myslím, že to nijak kombinovat nepůjde. Leda že by bylo rozšíření, které by to filtrovat umělo již na výstupu ze stránek, nebo v nějakém mezikroku, kde si navolím, jaké segmenty filtrovat chci a jaké ne.

Powered by Fórum