Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Jak v rámci šablony řešit různe indexy pro HP a zbytek?

14. dub 2022 17:19 #146130
Odpověď od David
Začátečník
Díky moc všem.

Gantry jsem si hrál v souvislosti s PhocaCart a připravenou šablonou ;-) Byl to sice malinko porod na to přijít. Ale spíše s ohledem na zobrazování stránek e-shopu/ kategorií atd.

Líbí se mi varianta co psal Cony, parametrizovat ve stylu šablony, kde právě mohu mít jinak nastavený parametry pro přidělené stránky, tam mi to dává pak vytvářet si styly jedné šablony a mít je přiděleny.

Ale zkusím kodéra orientovat, aby to nakodoval na obecnou šablonu, prostě bez sloupce se sloupcem atd.

Díky moc

18. dub 2022 21:08 - 18. dub 2022 21:09 #146147
Odpověď od Linelabcz
Admin

1) lze standardní cestou rozdělit index na index pro HP a index pro ostatni stranky? Nebo se to musí nastylovat a moduly rozmístit tak, že index je jeden, jen jednou levy sidebar není stranka je full, atd.


Ano lze. Je jen na Vás, kde a jak nastavíte zobrazení modulů. Pokud v sloupci žádný modul není, layout se dotáhne. Nepotřebujete žádné komplikované frameworky, používejte základ CSS Grid a Bootstrap 5 (součást Joomla 4) a dosáhnete stejných výsledků jako s Gantry, JoomlArt J4 a podobně.

Bez sloupců


Levý sloupec


Pravý sloupec


Oba sloupce


Článek o šabloně pro Joomla 4 www.joomlaportal.cz/tipy/729-cassiopeia-...pro-ruzne-weby-dil-1
Přílohy:

18. dub 2022 21:45 #146148
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

Ano lze. Je jen na Vás, kde a jak nastavíte zobrazení modulů.


Mám na to jiný názor :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

18. dub 2022 21:59 - 18. dub 2022 22:00 #146149
Odpověď od Linelabcz
Admin
To je dobře Rudo. Napišeš výhody? Gantry a spol jsem nikdy nepoužil.

gantry.org/downloads
Stáhnu komponentu, + asi nějaké téma. Všechno si nastuduju a další hodiny testuju, a pak vytvořím nějaký layout a ten pak používám.


Nebo nestáhnu a neinstaluju nic, používám čistou Joomla 4 a prostě si kliknutím přiřadím modul tam kam potřebuju a neděsím se co se stane po aktualizaci Joomla, že náhodou vývojáři Gantry T4 atd.. na něco zapomněli a podobně.

Powered by Fórum