Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Kunena 6 na Joomla 4

24. kvě 2022 15:04 - 24. kvě 2022 15:17 #146377
Odpověď od Pavel Krajíček
Začátečník
​Ty náhledy obrázků ve fóru mám stejně špatné na mém webu, jako i tady u vás. Zkoušel jsem v admin i navýšit položku Kvalita obrázků (v %) na 90% a nic se nezměnilo. Tak kdybyste přišel na to co s tím... a nelze mi na mém webu vložit obrázek do příspěvku. Tedy lze vložit, zobrazí se dole jako příloha na kterou si uživatel musí kliknout, ale nelze vložit přímo do příspěvku, aby se zobrazil hned plně viditelný. Když se obrázek nahraje, tak se ještě musí kliknout na Vložit a to u mě nejde, po kliknutí se nic nestane.

25. kvě 2022 00:48 #146378
Odpověď od Bong
Moderátor

Proto vytvářím nový modul s nabídkou a dávám jej někam na web do postranního sloupce a ten je pro lidi s mobilem a tam vytvářím nové odkazy na Kunenu. Čili některé odkazy mám dva stejné na webu i když mají jiný název a ono se to asi hádá...
Nabídka by měla být jen jedna a je pak jedno v kolika modulech se zobrazí. Když už je potřeba vytvořit položku, která už existuje, mělo by postačit vytvořit ji jako položku typu Alias položky nabídky, pak ji není třeba upravovat 2x a "netluče" se to.

Opravy v překladu emailů byly doplněny. Zobrazený kód v obsahu zpráv nesouvisí s překladem, buď je to chybou Kunena, jejím nastavením, nebo kódem v příspěvku...
 

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

25. kvě 2022 05:43 #146379
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

Pavel Krajíček post=146361 userid=18592Proto vytvářím nový modul s nabídkou a dávám jej někam na web do postranního sloupce a ten je pro lidi s mobilem a tam vytvářím nové odkazy na Kunenu. Čili některé odkazy mám dva stejné na webu i když mají jiný název a ono se to asi hádá.


Vytvářet duplicitní odkazy na různých stránkách a nemít je následně ošetřené (vymazat ze sitemapy, nastavit noindex, nofollow, ...),  je základní prohřešek proti SEO a generujete duplicitní obsah, za což budete penalizován, v lepším případě generujete chybné URL.
To že to Joomla umožňuje, neznamená že můžete zběsile na webu generovat obsah - je třeba u toho přemýšlet a vše si následně otestovat zda negenerujete chybu.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

25. kvě 2022 08:36 #146380
Odpověď od Pavel Krajíček
Začátečník
Tak to je úžasné s těmi aliasy. Abych se přiznal, tak jsem doteď vlastně nevěděl na co to tam je ty aliasy. Věděl jsem, že v nabídkách je možnost položky nějaký alias. Tak jsem to nyní zkusil. Původní odkazy vrátil do menu Kunena a nové vytvořil skrz ty aliasy a mám nyní i dvakrát položku Poslední témata i vyhledávání ve fóru a vše funguje. Díky za tip. 
Překlad v emailu (předmět emailu) je už také opraven, zkoušel jsem. Díky.

25. kvě 2022 11:00 #146381
Odpověď od Pavel Krajíček
Začátečník
Ještě k překladu, ale to nespěchá. Já sám ty profily z Kunena nepoužívám. Používám profily z Community Builder. Našel jsem tam nepřeloženou záložku ohledně BANŮ viz foto: 
Přílohy:

25. kvě 2022 16:50 #146386
Odpověď od Bong
Moderátor

Našel jsem tam nepřeloženou záložku ohledně BANŮ ...
Překlad opraven, nakonec tam toho bylo ještě více k úpravám.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Linelabcz

Powered by Fórum