Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Nové vytvoření nadhledů Phoca Gallery

02. zář 2019 01:01 #140608
Nové vytvoření nadhledů Phoca Gallery od Koudy
Pokročilý uživatel
Ahoj, po dlouhé době jsem naintaloval nový web, novou Phoca Gallery. Vše bylo vpořádku, do doby když jsem si upravit rozněr miniatur a chtěl je znovu vytvořit. Vždy se to sekne na prvním obrázku a tak to stále běží. Když Phoca Gallery odintaluji a nainstaluji, je zas v pohodě. Nesmím dát znovu generovat nadhledy.
Co dělám špatně? Vše aktuální verze a hosting Wedos.

Koudy

Joomla je jen můj několikaletý koníček.
Několik let využívám předplatné Yootheme, mohu poskytnout informace.

02. zář 2019 08:43 #140611
Odpověď od Koudy
Pokročilý uživatel
Po odinstalaci a nové instalaci to vždy funguje.
Nemám zaplou funkci "imageCreateFromWEBP", nevím co to je a kde se to zapína.

Nemá někdo tip?


Joomla je jen můj několikaletý koníček.
Několik let využívám předplatné Yootheme, mohu poskytnout informace.

02. zář 2019 10:37 - 02. zář 2019 10:39 #140613
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, webp je moderní formát pro obrázky (alternativa k jpg,png,gif). Pokud tento formát nepoužíváš, neměl by to být problém.

Pokud se vytváření náhledu zastaví, může to být způsobeno nějakou chybou a tu je potřeba najít buď v errorLogu na serveru, nebo zkusit zapnout zobrazování chyb a možná se objeví i na obrazovce, kde skript stojí.


www.phoca.cz/documents/16-joomla/336-how...g-php-errors-on-site


Další problém by mohl být v prohlížeči (když by nebyla chyba na straně serveru), že by nějak zakazoval redirect po vytvoření náhledu. Zkusil jsi to v jiným prohlížeči?

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

02. zář 2019 11:05 #140615
Odpověď od Bong
Moderátor
Je to tusim hostingem. Pri velkem mnozstvi fotek se to sekne.
Resili jsme to na strankach Ze vzduchu, kde je obrovske mnozstvi fotek. Podivam se jestli nekde nemam v poznamkach reseni.

Zkuste si postupne vygenerovat nahledy pro 1 - 25 obrazku, pri jakem poctu se to sekne.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

02. zář 2019 11:55 #140617
Odpověď od Koudy
Pokročilý uživatel
Stačí dát vygenerovat jeden a seknese to. Smazal jsem to z wedosu a znovu vše nainstaloval. Chová se to stejně. Vše mohu vygenerovat jen jednou. Jak chci opravit velikost už se to sekne. Ani zastavit se to nedá, jen problikává obrazovka. Musím znovu vlést do administrace.
Jediné co pomůže, je odinstalace galerie a znovu instalace. Přeinstalace,ne.

Jestli se někdo chce mrknout pro zájímavost.

WEB

login: koudy
heslo: pokus1203

Joomla je jen můj několikaletý koníček.
Několik let využívám předplatné Yootheme, mohu poskytnout informace.

02. zář 2019 12:01 #140619
Odpověď od H13
Admin
Ano, pak je nejlepší zapnout "Pagination Thumbnail Creation" a vytvářet náhledy podle stránkování Kde si uživatel sám zjistí, kolik obrázků může být zpracováno na jednou - jestli 20 nebo 50 nebo 100, atd.
(ještě to doplním technicky - při běhu php skriptu se vždy pouze pracuje s jednou fotkou. Je to sice jen jedna fotka, ale dělají se minimálně 3 náhledy. Největší problém s pamětí je ale při kontrolování, které fotky už náhledy mají a které ne. A to právě řeší "pagination thumbnail creation", kdy se např. kontroluje jen 20 nebo 50, atd. fotek najednou)

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum