Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Edit stránek z frontendu

21. lis 2023 17:43 #148867
Edit stránek z frontendu od andr
Uživatel
Dobrý den,po přechodu na redakční systém Joomla 4 nemohu editovat články ve frontendu. V článcích ve veřejné části se nezobrazuje ikonka pro edit, pokud nastavím v Jommle
úpravy z veřejné části – „modul a nabídky“ ikonka pro edit článku se zobrazí, ale po kliknutí se úpravy přesměrují do backendu.
Nevíte někdo, kde by mohl být problém? Předem moc děkuji! Andr.

21. lis 2023 20:37 #148868
Odpověď od Bong
Moderátor
Šablonu máte výchozí Cassiopeu? 

Ty úpravu menu a modulů zase vypněte, to s tím nesouvisí.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

25. lis 2023 15:35 #148886
Odpověď od andr
Uživatel
Děkuji Vám za reakci, pro administraci stránek v Joomle mám výchozí Atum pro veřejnou část mám výchozí Giles.
Andr.

25. lis 2023 16:00 #148887
Odpověď od andr
Uživatel
Dobrý den, ještě jednou!
nastavila jsem výchozí šablonu Cassiopeiu. Nějaké články přes frontend již upravit jdou, ale ne všechny, které upravit potřebuji např. "novinky"
Předem Vám moc děkuji!
Andr.

26. lis 2023 09:59 #148889
Odpověď od Bong
Moderátor
Těžko radit, když to nevidíme. Dejte odkaz na stránky s chybou, nebo alespoň screen obrazovky.

Všechny články by měly jít upravit přímo z frontendu, ale tlačítko na úpravu se zobrazí u článku jen pokud je zobrazen celý článek, nebo alespoň prefix v zobrazení blogu. Jestli jsou tedy "Novinky" opravdu články a zobrazujete je třeba v nějakém modulu, tak možnost editace nemusíte mít.

Řešením může být vytvořit položku menu s přehledem novinek, třeba v zobrazení blogu. Položku menu nastavte přístupnou jen pro uživatele, kteří budou administrovat. Ti pak budou upravovat články na tomto odkazu...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

27. lis 2023 18:29 #148894
Odpověď od andr
Uživatel
Dobrý den,
děkuji Vám za zprávu! Nastavila jsem šablonu Cassiopeia jako výchozí a v té administarce článků přes frontend  jde, ne však všech, ale to bude pravděpodobně tím jak píšete. Jelikož mám stránky dělány po vizuální stránce v šabloně Giles, musela jsem tuto šablonu vrátit do nastavení výchozí, Cassiopeia není po vizuální stránce vhodná. Takže teď opět řeším, ponechat šablonu Giles jako výchozí (dodržet vzhled stránek) a zároveň administrovat přes frontend články, které v této šabloně po upgradu na Joomla 4 nejspíš nelze a nebo lze, ale už nevím jak nastavit v Joomle 4!?  Administrátor má nastavenou šablonu Atum, ale ta se ve frontendu při přihlášení vůbec nezobrazí, nejspíš to bude zase nastavením výchozí šablony Giles. Jsem tedy opět na začátku

Předem Vám moc děkuji za případné rady!
andr.
 

Powered by Fórum