Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Jak na vkládání článku s více obrázky

26. zář 2022 03:31 - 26. zář 2022 03:34 #147029
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
A jsme doma :)
Díky, přejmenuji ten odkaz z
Zobrazit objednávku online
na
Zobrazit objednávku online
Odkaz ke stažení zakoupeného rozšíření naleznete na detailu objednávky po zaplacení.

Ale na mobilu bych ho ke stažení nepoužíval, tam je na nic.



 

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

26. zář 2022 08:42 #147030
Odpověď od Teo
Návštěvník
Tak jsem vyzkoušel Rudolfův plugin, ale to je pro to, co tady řeším nepoužitelné. Znovu zkusím popsat, jak to zákazník potřebuje:
  • jdu vytvořit nový článek
  • vložím nadpis a text do patřičné kategorie a k němu fotky, které neumím zmenšit, zkomprimovat, jsou různých poměrů stran
  • uložím a chci, aby u články tyto fotky byly v náhledu responzivní, nejlépe pouze první z celé galerie (ale to není úplně nutné)
Prostě ten uživatel nebude ještě před vložením článku někde jinde v Joomle hledat, jak vytvořit složku pro obrázky, komprimovat je a dalších "x" věcí. On chce jen vložit název, text a případně fotku nebo fotky. A to ten zmíněný plugin od Tassose prostě umí. 
Já teď řeším už jen to, jak dostat pole přímo do článku. Ne až za článek, jak tomu je nyní. Protože pak je ta fotka (případně celá galerie) při použití "Ready more..."  v blogovém výpisu vidět. Ale to už jsem tu zmiňoval. Zkoušel jsem to přepisem defaultního souboru přes override, ale to se mi nedaří, respektive to neumím. 

26. zář 2022 12:02 #147032
Odpověď od Cony
Moderátor
Vlastní pole si do článku umístíte jednoduše tak, že 
- v nastavení pole u hodnoty "Automatické zobrazení" dáte "Nezobrazovat"
- v editoru článku pomocí tlačítka Joomla obsah - Pole vložíte pole do textu tam kam potřebujete (syntax je {fieeld 1}, kde 1 je ID pole)
Template override není pro základní zobrazení v článku třeba.
Druhou možností je upravit si šablonu článku, tak aby příslušné pole zobrazovala vždy na správném místě, a uživatel nemusel pamatovat na přidávání pole do obsahu. Tam bych doporučil plugin ItemHelper - usnadňuje v kódu práci s poli.
Poděkovali: Teo

26. zář 2022 12:05 #147033
Odpověď od Cony
Moderátor

Koho by taky napadlo si dělat nejprve registraci na www.mall.cz , když ještě neví co si chce koupit a zda vůbec.

No vidíš, a mně jo :D

26. zář 2022 14:30 #147034
Odpověď od Teo
Návštěvník

Druhou možností je upravit si šablonu článku, tak aby příslušné pole zobrazovala vždy na správném místě, a uživatel nemusel pamatovat na přidávání pole do obsahu. Tam bych doporučil plugin ItemHelper - usnadňuje v kódu práci s poli.
 
Cony, prosím tě já jsem nepochopil, jak ten ItemHelper funguje nebo jak ho použít. Mám ho nainstalován, ale dál nevím co s tím. Ta nápověda mi moc nedala.

26. zář 2022 15:33 #147035
Odpověď od Cony
Moderátor
Je to pomůcka pro načtení hodnoty polí v rámci template override. V nápovědě má jen chybku v uses. 
V podstatě 
- v template override třeba html/com_content/article/default.php nahoru dáš use Mity\ItemHelper;
- založíš si nějaký pole, ItemHelper pak po nich nešahá podle ID ale podle názvu
- tam kde chceš vykreslit dáš echo ItemHelper::getFieldValue($this->item, 'nazev_pole'); což ale vypíše jen hodnotu, tzn. případné jiné vykreslení si musíš pořešit v rámci šablony
- ty bys ale asi potřeboval, aby se pole vykreslilo výchozím vykreslením, asi by to nejjednodušeji šlo pořešit i bez ItemHelper a to nějak takto
Code:
$item = clone $this->item; $item->text = '{field 1}'; $app->triggerEvent('onContentPrepare', ['com_content.article', &$item &$this->params, 0]); echo $item->text; unset($item);

Osobně to řeším podobným způsobem, jen místo Joomla Fields používám n3t Fields (to mi umožní název fieldu definovat přímo v šabloně, a nemusím spoléhat na založení fieldu v Joomle). Vykreslení si pak řeším ručně v šabloně, kde mám řešeno i vytvoření náhledů ve stejné velikosti i s ořezem. 
Poděkovali: Teo

Powered by Fórum