Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Zobrazení videa v mobilní verzi.

22. zář 2022 21:57 #147005
Odpověď od Honza85
Začátečník
Nainstaloval jsem ten plugin a vložil jsem do článku cod videa na YouTube . www.kamosi-sportliga.sk/recenzie Celý postup jsem dělal úplně stejně jako předtím a výsledek je stejný. Nevím co dělám špatně?

22. zář 2022 23:50 #147007
Odpověď od Cony
Moderátor
Zřejmě ne do odkazovaného článku? Nebo jste nepromazal cache? Na odkazu jsou videa vloženy stále napřímo, ne pomocí pluginu.

23. zář 2022 08:12 #147009
Odpověď od Honza85
Začátečník
Ten plugin to předěla automaticky nebo musím nějak jinak dělat? Jak promazu cache? 

25. zář 2022 23:51 - 25. zář 2022 23:51 #147017
Odpověď od Bong
Moderátor
Dlouhá léta používám plugin  Content - Joomtube Embed Youtube video  nic lepšího "pro blbý" jsem nenašel. Stačí nainstalovat, povolit a kamkoli do článku vložit přímo odkaz na video a hotovo. Není potřeba datlovat zástupné symboly a podobně.
Samozřejmě je potřeba případné ostatní pluginy pro videa vypnout.

Existuje i čeština  Bongovo! - Ke stažení - Joomtube Embed Youtube video

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Přílohy:

26. zář 2022 00:39 #147020
Odpověď od Cony
Moderátor

Ten plugin to předěla automaticky nebo musím nějak jinak dělat? Jak promazu cache? 
Plugin nic automaticky v obsahu nepředělá. Je potřeba do obsahu místo kódu pro vložení youtube, který tam teď máte, doplnit to co Vám psal Linelab, tzn.
Code:
{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=UAIf3i5EsFc{/youtube}
​​​​​​​

26. zář 2022 01:24 #147022
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Opět pro ty co se orientují:

1. První co šlo v rámci optimalizace rychlosti webu na joomla do koše, byly tyto automatické pluginy pro video (youtube,...), díky kterým se rychlost webu propadne o 5-6 sekund, kdy čeká na načtení externího JS z youtube.
A mluvte si o defer co chcete, google Vám to v page speed insights vyvrátí sám.
My to děláme tak, že video vkládáme do článku ručně bez pluginů a navíc se nám načítá teprve až na něj doscroluji == pá pá všem pluginům a zdržováním.

2. Ano, pro zobrazení v mobilní verzi je třeba trochu znalosti CSS
Například můžete obkoukat kódy zde:
www.venturesbooks.cz/katalog-produktu/uc...-shine#collapsevideo

Mrkněte na div:
Code:
<div class="embed-responsive embed-responsive-16by9"><iframe src="https://www.youtube.com/embed/aPrHngdGqs4" allowfullscreen="allowfullscreen" class="embed-responsive-item"></iframe></div>

 

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum