Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Joomla 4.0.5: 1048 Column 'checked_out_time' cannot be null

19. pro 2021 22:09 #145362
Zdarec,

nezkoušel jste už někdo aktualizovat na Joomlu 4.0.5?

Přijde mi to docela nahodilý, ale tak ve 40% mi nejde uložit změna článku/menu/nastavení a hází to chybu:

1048 Column 'checked_out_time' cannot be null.

Neřešil jste to někdo už? Googlila jsem ale všechny příspěvky s touhle chybou na netu jsou dost starý a obvykle k jinému tématu...

19. pro 2021 22:26 #145363
Odpověď od Cony
Moderátor
Mám na lokále a sloupec checked_out_time v tabulce content / menu / modules / extensions nemá mít příznak not null, zkusil bych spustit v administraci opravu databáze, možná je to pozůstatek z nějaký beta verze?

19. pro 2021 22:31 - 19. pro 2021 22:33 #145364
Odpověď od H13
Admin
Ahoj,

zkus si zapnout debug mode, ten řekne víc - hlavně, na kterým místě to je.


Chyba je jasná, o tom není třeba debatovat. Je to typickej problém s datem. Skript nedostane datum - dostane např. prázdnej řetězec nebo "null" a chce to uložit do databáze. Zatímco dříve to systém vzal a nic nahradil nulovým datem, teď už prostě vyžaduje správnej formát (0000-00-00 00:00:00). Sprostě řečeno, teď ze sebe systém dělá Zagorku a jen tak něco neakceptuje.

Pravděpodobně to bude bug a je potřeba ho nahlásit.

Pokud by jsi to potřeboval nutně řešit, pak je možná před uložením aplikovat hack typu:
Code:
if ($table->sloupec == '0' || $table->sloupec == '') { $table->sloupec = '0000-00-00 00:00:00'; }

To řeší problém s chybou (tedy skript neskončí chybou), otázka, jak moc je to korektní, se neřeší.

EDIT ... ano, co to píše Cony, by mohlo pomoct, psali jsme to zároveň, tak zkus prvně Conyho radu.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

19. pro 2021 23:08 #145366
Odpověď od Petra Procházková
Uživatel
V db jsem to kontrolovala, ten formát sedí... ted si rikam, jestli to nebyl problem session, protoze jsem prepla session handler na none

Ale stejně mi to neuloží žádnou změnu existujícího článku v SP page builderu, ale nový článek uložím...

20. pro 2021 12:43 - 20. pro 2021 12:44 #145367
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Myslím, že jde o problém se strict mode mysql - popsáno zde:
docs.joomla.org/Potential_backward_compa...#PHP_MySQL_Extension

a zde:
www.joomlapolis.com/blog/kyle/18945-joomla-4-and-zero-dates

Otázkou je, jak se k němu přišlo (vypadá to na upgrade webu z J3 na J4 - to je asi důležité příště říct) a jestli není nutné nyní jít do DB a manuálně spustit opravné scripty na starší články/menu/rozšíření == všude tam kde se používá typ pole datetime.

Mě se to nestalo, ale nepoužil jsem přechod z J3 na J4, jen klasický update z J4.0.2 na J4.0.5

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

20. pro 2021 19:54 #145369
Odpověď od Petra Procházková
Uživatel
ještě jsem k tomu našla toto vlákno:
forum.joomla.org/viewtopic.php?f=810&p=3641997

Powered by Fórum