Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Zařazení článku do kategorie

06. lis 2019 09:04 #141027
Zařazení článku do kategorie od PetrStrajt
Uživatel
Dobrý den,

Získávám první zkušenosti v Joomle. Obrátila se na mne známá, s tím, že by chtěla udělat web podobný tomuto veraschmidova.eu/ .

Po nějakém tom hledání se mi podařilo vložit obrázek do záhlaví a udělat vodorovné menu a přidat do něj položky. Takže můj těžce testovací web vypadá teď takto: placky.4fan.cz/index.php .

Potřeboval bych poradit s tím, jak zařadit do jednotlivých menu příslušné články. Chtěl bych dosáhnout toho, aby se po kliknutí na příslušnou položku, třeba Linux, přešlo na další stránku, která bude obsahovat perexy všech článků týkajících se Linuxu. Hledal jsem a našel tenhle www.joomlaportal.cz/jak-zacit/603-jak-pr...orit-jednoduchy-blog článek, ale zatím se mi to nepodařilo udělat tak, jak bych chtěl. Budu rád za každou dobrou radu.

A zatím hledám dál. S pozdravem

Petr Štrajt

06. lis 2019 12:09 #141031
Odpověď od GanjaNIN
Nováček
nainstaluj si K2 - udelej ruzne kategorie - napis do nich clanky a na tu kategorii pak odkazuj v menu - vyberes K2 - category a vyberes prislusnou kategorii

06. lis 2019 12:56 - 06. lis 2019 12:57 #141035
Odpověď od Bong
Moderátor
Když web vytváříte, je třeba si uvědomit, že nejen položky menu musí odkazovat na nějaký již existující obsah. Jinak se vám objeví právě chyba 404.

Vytvořte a zveřejněte si potřebné kategorie: Linux, FreeBSD a BSD a nastavení položek menu vyberte Typ položky nabídky: Článek - Blog kategorie (Zobrazení úvodníků článků z kategorie v jednom či více sloupcích). Dále v nastavení položky menu zvolte příslušnou kategorii...

Pak, když vytvoříte nový článek a zařadíte do nějaké kategorie, bude se tento automaticky zobrazovat v blogu článků...

:-) a K2 vynechte. není nutné.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: klucon

06. lis 2019 16:58 #141037
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Čekat na rady zde, kde každý radí jen do výše svých proklikaných znalostí == ne vždy dobře, se Vám nemusí vyplatit.

Prohledejte internet a najdete mnoho dokumentace k joomla (EN, CZ).
Já když začínal si koupil video pro začátečníky od Lynda.com a knihu od Computerpressu. A pak jsem klikal a klikal abych zvýšil úroveň svých znalostí a neradil jen jezdit vpravo a zatáčet doprava.

Hodně Vám pomůže i oficiální dokumentace na joomla.org.

A k navedení co máte hledat == jsou různé typy položek menu a každý typ zobrazuje jiný obsah.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum