Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Po registraci není účet uživatele aktivní

10. bře 2023 12:25 - 10. bře 2023 12:41 #148061
Odpověď od Nataša Řezníčková
Pokročilý uživatel
Pane Rudolfe,
děkuji za to, že jste mně nebo i ostatním, co se zde dotazují, tak pěkně vynadal.
Stydno mi není, jinak bych nepsala dotaz.
Nevím, ale mám názor, že stydno by spíše mělo být lidem, kteří někomu vynadají namísto toho, aby mu pomohli, když hledá pomoc. Kdybych si uměla pomoci sama nějak lépe, než to dělám, tak sem přeci nepíšu.
Já vždy hledám všude a zkouším možná řešení a až když mě nic nepomůže, tak se dotazuji ve fórech. 
Někdy už třeba můj problém někdo řešil a odpověď tu je, jenže dotaz položil trochu jinak, takže nenajdu, že se vlastně ptal na to samé.
Mnohdy se zde řídím radami, ale nepomohou, tak se ptám znovu trochu třeba jinak.
Ale víte, když mi dá někdo místo rady odkaz na návod a je to video v angličtině, nebo text v angličtině, nebo odborný text týkající se úprav PHP nebo kódů, tak jsem zcela vedle. 
Proto píši sem, aby mi chápající lidé, že ne každý je programátor, mi mohli pro mě "srozumitelně" odpovědět.

Já myslím, že fórum zde není k tomu, aby bylo na ty méně zdatné útočeno. Ale je tu právě k tomu, aby se ti méně zdatní mohli ptát. Kdo nechce, ať nepomáhá. Kdo je ochoten pomoci, tak snad nemá potřebu někoho peskovat a pomůže nám vyřešit, co sami nezvládneme nebo nás to prostě nenapadne ani po přečtení nějakých článků (zvlášť ne těch v angličtině).
Já jsem například důchodkyně, ale už jsem zprovoznila za spoustu let desítky různých webů v Joomle již od Jommla 1,5. Neumím sice anglicky, neumím PHP ani jiné kódy, ale Joomla se dá přeci nastavit i bez toho. Jen prostě občas vznikne nějaký nečekaný problém. Ve dvaceti případech webů nebyl, najednou je. Já jsem na tomto portále registrovaná už dost let a občas se tu najde někdo, kdo mi dá najevo, že blbec mého formátu tu nemá co dělat. Jenže já si myslím, že fórum je určeno právě pro takové lidi, jako jsem já, protože ti ostatní si umí přeci poradit sami a nepotřebují pomoc.
Zvykla jsem si, ale vždy mě zamrzí, když místo pomoci někdo nadává nebo zaútočí, to mi, věřte.
A rozhodně těm, kdo rádi pomohou, jsem velmi vděčná. Vím, že to dělají rádi, jinak by neodpovídali, ale je to jejich ochota, kterou velmi oceňuji a děkuji za to. 

10. bře 2023 14:44 #148062
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Bohužel nerozumíte o co mi jde.

Mě nevadí když se někdo zeptá, od toho fórum je, správně, ale vadí mi když pro to, že to neví, nic nedělá sám, jen napíše dotaz a čeká...
Na první hodině Cesta Programátora než se začalo programovat nás učili jak hledat a používat Google při řešení problému - to se stalo minulý týden
Na vysoké škole nás učili, že než se zeptám, mám sám vyvinout aktivitu a prostudovat materiály v knihovnách.

Ruku na srdce - vidíte že to zde v tomto vlákně nebo v jiných dotyční dělají - hledal jsem zde, ale nepomohlo to?
Já ne a když tak napočítám na prstech ruky.
Čeká se obecně, že mu to někdo napíše, pak jde opíše to a pak zase znovu a znovu. Přesně v duchu - Zrcadlo, zrcadlo, řekni mi jak to mám udělat.
Ono to je velmi jednoduché, proč bych se snažil, když mi to někdo na fóru napíše a strčí až pod nos?
I tu blbou dokumentaci od Joomla není nikdo schopen si přečíst a pomocí DEEPL přeložit.

Já bych se za tohle osobně styděl...
Omlouvám se, ale prostě to tak mám zakódované. A někdy to překročí únosnou míru, že se neudržím.

 

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

10. bře 2023 14:59 #148064
Odpověď od Nataša Řezníčková
Pokročilý uživatel
Ano, to možná platí pro programátory, co píšete, ale asi jste si nepřečetl všechno, co jsem napsala v předešlém příspěvku. 
Opět mi jen spadla čelist ..... 
Máte to vystudované, takže prostě nepochopíte, že někteří lidé to tak nemají, protože tomu, co vyhledají na internetu, mnohdy opravdu nerozumí, proto potřebují jiný způsob vysvětlení.
A to zde ale v pořádku funguje, jen Vám se stále něco nelíbí. Jsou lidé, kteří v pohodě odpovídají a kdo nechce, tak přeci nemusí, vše je jen dobrá vůle. Je na každém jakou cestu si k čemu zvolí, co udělá, na co se v bude ptát a na co bude reagovat. Akorát někteří mají potřebu se do ostatních pouštět a určovat, co se má či nemá nebo za co se mají stydět. 
Myslím, že další diskuse na toto téma nemá žádný smysl.

Powered by Fórum