Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

System - Joomla! Update Notification

24. dub 2020 13:13 #142182
Ahoj,

narazil jsem na jeden zajímavý problém. Na jedné mé instanci Joomly! se zvýšil čas odpovědi na požadavek až na 10 sekund. A to i u AJAXu. Tak jsem pátral, protože v tom byl i AJAX, nešlo o načítání externích JS nebo CSS knihoven, atd.

Nakonec jsem postupným vypínáním a zapínáním systémových pluginů zjistil, že to dělá System - Joomla! Update Notification plugin. Zjistil jsem, že je aktivní i ve frontendu.

Protože mi chodilo stovky emailů o updatu během chvíle, mám podezření na to, že za držením je posílání emailů. Vypnutím pluginu je vše OK.

Máte někdo podobné zkušenosti?

Samozřejmě se to objeví jen za určitých podmínek:

- plugin je aktivní
- stránka má nastaven email a rozesílání emailů funguje
- a stránka je "zastaralá", mě se to stalo u 3.9.16 verze v době kdy byla vydaná 3.9.17 a 3.9.18

Každopádně, pokud by někdo měl problém s rychlostí načítání stránky, zkuste tento plugin vypnout.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Martin70

24. dub 2020 14:06 #142183
Odpověď od Bong
Moderátor
To je dobry tip. Kdysi tusim prisel email o nove verzi az, kdyz nekdo vlezl do administrace. Ted chodi zpravy skoro naraz.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

24. dub 2020 14:53 - 24. dub 2020 14:53 #142184
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Přidávám další zkušenost, že zapnutý plugin na kontrolu verze PHP n webech, které jsou na PHP 7.0 kompletně vypne administraci a vidím bílou stránku pro hlavní stranu.

Další stránky (například seznam pluginů) funguje (ale vysvětlujte to zákazníkům, kteří jen klikají :)

Těchto několik pluginů vypínám:
- kontrola verze Joomla
- kontrola verze PHP
- kontrola akeeba backup před upgradem

A co Vy?

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

24. dub 2020 15:34 - 24. dub 2020 15:35 #142185
Odpověď od H13
Admin
Já ode dneška vypínám plugin pro kontrolu verze Joomly!, protože momentálně netuším, jestli uživatele, co příjdou na mou stránku zdržuje to, že se Joomla! interně ptá externího serveru na verzi a ještě navíc posílá email administrátorovi, nebo tam probíhá nějaká činnost v oblasti session (block session) a cache. V nastavení toho pluginu lze nastavit cache, možná to řeší problém, každopádně vypnutí to řeší také (s tím, že si člověk musí hlídat verze).

Tedy vypínám:
- System - Joomla! Update Notification
- System - Joomla! Statistics

Pak přemýšlím, že v případě, že nevyužívám custom fields:
- System - Fields

Pokud jsem na stránce sám (rozuměj, že stránka neumožňuje registraci novým uživatelům), přemýšlím, že i tyto pluginy jsou zbytečný:
- System - User Actions Log
- System - User Log

V podstatě se dá vypnout i:
- System - Debug

Pokud se neloguje, v podstatě i tohle by nemuselo být zapnutý (ale tento plugin bych pro jistotu nechal zaplej):
- System - Log Rotation

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

24. dub 2020 16:19 #142186
Odpověď od Martin70
Zkušený uživatel
Já ještě deaktivuji komponentu Kontakty - samotnou komponentu, hledání a chytré hledání. Řešilo se to tu asi před rokem, byl tam nějaký problém. Tak to od té doby vypínám.

24. dub 2020 17:26 #142188
Odpověď od Cony
Moderátor
No já vypínám úplně vše co jde a nepotřebuji to :) Takže v komponentách Kontakty, Bannery, Kanály novinek, Hledání, Chytré hledání, Pole a Vícejazyčné propojení, v pluginech všechny pluginy kolem polí, Hledání a Chytrého hledání, Obsahové pluginy co vyloženě nepotřebuji, Privacy pluginy, Quickicon pluginy, v systémových pak Oznámení o aktualizaci, Admin tools update email, Akeeba backup update check, Backup on update, Přesměrování.

Na milost jsem vzal Joomla statistiky, ty by měly běžet jen v adminu, a jen jednou za čas, a user logy, protože chci vidět co kdo kde zas zvojtil :)

Powered by Fórum