Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Workflow vývoje Joomla webů a verzování GIT

19. úno 2023 18:53 #147895
Odpověď od Leoš
Pokročilý uživatel
Ano, divadlo si hraji sám:-) takže si s localhostem vystačím, v týmu vyvíjím nárazově a to pak řešíme na test serveru.
Jak to čtu ty vaše odpovědi, tak jsem nabyl dojmu, že to nedělám zase tak špatně.
Co se týká Akeeba Backup  - jak řešíte místo na hostingu - zálohy něco zaberou a co vytížení host serveru, je v pohodě? Jakou verzi používáte?
Zatím jsem zkoušel free verzi Easy Joomla Backup nebo klasicky FTP a DB.
 

19. úno 2023 21:57 #147897
Odpověď od Cony
Moderátor
Akeeba backup používám primárně pro přenost localhost - server, resp. naopak. Ono při přenosu přes FTP / SFTP / FTPS je rozdíl v čase přenosu tisíců malých souborů a jednoho velkého obrovský (pár sekund vs. pár, možná i desítek, minut).
Na serveru spoléhám primárně na zálohování od hostingu, Zálohy pomocí Akeeba Backup dělám obvykle jen např. při aktualizaci, a to bez složky images. Záloha pak má někde mezi 30-50MB, a udržuju jen tak jednu dvě poslední.
Na vše si vystačím s Akeeba Backup v základní free verzi, Akeeba backup PRO jsem nasazoval jen asi jednou, když poněkud paranoidní klient chtěl posílat denní zálohy na FTP.. Plánování záloh ani podobné další speciality nepoužívám, od toho mám zálohování na hostingu...
Poděkovali: Leoš

24. úno 2023 15:34 #147916
Odpověď od Leoš
Pokročilý uživatel
Ahoj kluci,
díky za plodnou diskuzi zde i ve čtvrtek na online baru. Dalo mi to trošku jiný pohled a snad se mi podaří některé věci implementovat i u sebe.
Jinak se omlouvám za nečekané odpojení z online baru - vypli nám proud :-))) takže pokud jsem o něco přišel, musíte mi to příště povyprávět :-)

Powered by Fórum