Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

kotvy v Joomle

25. lis 2019 20:58 - 25. lis 2019 20:58 #141189
Odpověď od Bong
Moderátor
Já taky neřekl, že se vypnutím něco vyřeší.
Vypnutí SEF URL vám umožní vidět adresu ve skutečném tvaru a dohledat případnou příčinu.

Odkaz na stránku s chybou?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

25. lis 2019 21:12 #141190
Odpověď od Milan
Pokročilý uživatel
Děkuji Vám za odpověď, ano odkaz na stránku s chybou.
V menu mám skrytou první položku s hlavním článkem, ve kterém jsou všechny kotvy na články. Jediné co mne napadá je upravit .htaccess aby se při načtení mojedomena.cz načetlo mojedomena.cz/#prvnikotva (takto to funguje)

Ještě jednou děkuji, Milan

25. lis 2019 21:42 #141192
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Nevím jak Vám, ale mě to na mojedomena.cz/#prvnikotva nefunguje.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Poděkovali: Ernst

26. lis 2019 00:23 - 26. lis 2019 00:26 #141197
Odpověď od Bong
Moderátor

Milan napsal: ... V menu mám skrytou první položku s hlavním článkem, ve kterém jsou všechny kotvy na články...

Netuším o co se snažíte a k čemu je to dobré, tedy kromě toho, že vás vyhledávače nepochválí a přiděláváte si starosti.
Neinspiroval jste se náhodou, jak jsou vytvořené menu a odkazy na demostránkách šablon? Tam je často k vidění v odkazech #, #neco, atd. Ale to je jen nefunkční příklad. Tak se to prostě nedělá.

Ale zopakuji po 156. Pokud nám nedáte odkaz na vaše stránky s chybou (odkaz na web, který vytváříte), nelze vám rozumně poradit.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

26. lis 2019 12:37 #141202
Odpověď od Cony
Moderátor
Taky to moc nechápu, ale obecně (a nesouvisí to s Joomlou)
- pokud je v odkazu kotva (tzn. #neco) a kotva na stránce existuje, prohlížeč se po otevření odkazu znaží stránku odskrolovat na tuto kotvu
- to se mu nemusí povést u nějakých složitějších designů (javaskriptové taby, horizontální zobrazení apod)
- toto chování může být ovlivněno nějakým javaskriptem na stránce
- prohlížeč také skroluje automaticky při refresh stránky, pokud na stránce odskrolujete až dolu a dáte refresh, prohlížeč se obvykle snaží skočit na to místo, kde jste byl předtím
- v adresním řádku se kotva může měnit javaskriptem (obvyklé chování u tzv. Onepage prezentací)
- pokud kotva v odkazu není, a prohlížeč po načtení odkazu bez kotvy (a bez refreshe) někam sám skroluje, musí to být nějakým javaskriptem (šablony / pluginu / modulu atd.. - sám víte co máte instalováno)

Powered by Fórum