Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (Včera)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Nemůžu do administrace

02. dub 2019 14:08 #139691
Odpověď od Cony
Moderátor

ghost napsal: :lol:
uplne bych si tim nebyl jisty

:P Proč? Rozepiš...

09. dub 2019 14:36 #139775
Odpověď od Kamila
Začátečník
Že to nikdo nečte a všichni odkliknou je jedna věc ale že to tam musí být je druhá. Jsme přesvědčená že to tam být musí.

09. dub 2019 14:41 #139776
Odpověď od Martin70
Zkušený uživatel
Info o cookies být nemusí, protože cookies uživatel povoluje v prohlížeči. Akorát mám pocit, že to vyžaduje Google, takže pokud používáte třeba AdWords, tak tu otravnou hlášku stejně mít na webu musíte.

09. dub 2019 17:27 #139781
Odpověď od Cony
Moderátor
ÚOOÚ:

Pro cookies nezbytně nutné pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb
není nutno získat souhlas uživatele (interpretační vodítka k určení takových cookies poskytuje
WP194). Pro všechny ostatní cookies je nutno získat souhlas, který však lze získat nastavením
běžných prohlížečů. Pro zpracování osobních údajů získaných na základě takových cookies je
nutné zvolit vhodný právní základ zpracování podle článku 6 odst. 1 písm. a), b) nebo f) GDPR.
Bude-li právním základem souhlas, kritéria souhlasu a další pravidla pro zpracování získaných
dat stanoví GDPR. Souhlas je vykládán ve vztahu k účelu, prostředku a způsobu zpracování
osobních údajů, nikoliv k produktu či webovské aplikaci, tedy je nadbytečné jednou udělený
paušální souhlas například pro cookies třetích stran dále konkretisovat pro jednotlivý
vyhledávač nebo zpravodajský server.


Viz: zde

09. dub 2019 17:34 #139782
Odpověď od Cony
Moderátor
A Google se rozepisuje zde .

09. dub 2019 17:56 #139784
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Trochu mě mate informace o nastavování cookies v prohlížeči koncákem.

Jak potom eshop zaznamená, že koncový zákazník povolil cookies notné pro běh eshopu, ale zakázal ukládat informace o marketingu předávaných dále třeba na heuréku,
jak si to ten eshop uloží, že jsem mu to zakázal
a jak mi ten eshop pošle seznam informací co o mě eviduje?
A jak mi pak dokáže že některé informace o mě smazal ze svého systému?

Tohle asi cookies z nastavení browseru nedá nebo ano?

Slovy Cimrmana:
"Dvě sestry? Není to málo Antone Pavloviči?"

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum