Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Masivní útoky na Joomlu

21. bře 2019 23:41 #139531
Odpověď od Cony
Moderátor
Zablokování na IP je dobré, jen někdy když je člověk nebo zákazník na dovolené je to na obtíž. Změna adresy adminstrace funguje velmi podobně, a nemusí se pamatovat na změny.

Jinak nevím, jako máte zkušenost, ale co já poznal, tak zákazník obvykle "chápe" jen to co chce, a pokud mu to neubírá na komfortu :D

22. bře 2019 08:09 #139532
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Zablokovani IP je prece mozne jen tam, kde ma clovek verejnou IP, ne? A takovych lidi moc neni. Vetsina ma Netboxy, UPC apod. a tam verejna IP neni.

22. bře 2019 11:00 #139536
Odpověď od Cony
Moderátor
Tak možné je to všude. Pokud mám sdílenou IP adresu, tak tím povolím přístup do administrace sice víc lidem, ale pořád hodně omezím riziko útoku. Problém samozřejmě je, pokud se mi IP mění, ale co vím např. u UPC se v podstatě nemění (myslím že dokonce ani nemají sdílenou IP).

22. bře 2019 12:07 #139541
Odpověď od klucon
Pokročilý uživatel
tak už asi vím, proč mi nešly weby hostované na savaně.. díky Cony

22. bře 2019 21:59 #139550
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Hehe,mě se u O2 IP adresa pořád mění a musím pořád volat klientovi ať svůj web odblokuje :DD
Chudák...

Cony:
Díky, super, přesměrování administrace vypadá jako lepší řešení než mám nyní pomocí dodatečného hesla do administrace.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum