Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Web Design 3.0 a Joomla?

25. úno 2019 14:11 #139180
Odpověď od Pavel [byPV]
Začátečník

Cony napsal:

Pavel [byPV.org] napsal: (IE v žádné verzi sem nepatří a po tom, co to veřejně ohlásil i M$, tak už k tomu tak i přistupuji)

MS v tomhle udělali jednu zásadní strategickou chybu - IE ve windows ponechali. Že existuje edge ví podle mně tak 10% uživatelů windows, zbytek (krom těch co už někdo přesvědčil o Firefox / Chrome / Opeře) používá stále IE 11 a ještě dlouho bude :(


Souhlas (i když jsem doufal, že už tomu tak dnes není - používám Win jen výjimečně, tak nevím), není to poprvé a věřím, že ani naposledy co M$ kašle na pokrok a hází webovým vývojářům klacky pod nohy (a tím ochuzuje i všechny ostatní o případné kvalitnější a čistší aplikace).

Bohužel, s tím se asi nedá nic moc dělat a dokud nezačnou vývojáři tvrdě bojkotovat IE ve svých projektech (ignorovat chyby v něm, otravovat hláškami při vstupu na web či prostě web vůbec nezobrazit), tak se bohužel asi ani nic nezmění. A opět bohužel, málo lidí co jsem v životě potkal mají na toto "koule" :-(. Buď se sami bojí, že přijdou o zákazníky a nebo nedokáží přesvědčit klienta, že to za tu práci navíc nestojí. I já musel kvůli klientům občas ustoupit, ale u některých projektů už na to prostě kašlu a potkávám i více a více klientů, kterým mé argumentace stačí a souhlasí s nimi.

Podle různých statistik je podíl IE ve světě snad jen okolo 3% a určitě to budou převážně jen uživatelé určité sorty (např. starší občané, či prostě lidé s PC z minulého století) a to není cílovka každého projektu či služby, takže když si alespoň tito lidé troufnou na IE kašlat a striktně trvat u případných návštěvníků na používání webového prohlížeče (ne jiného, ale nějakého, pokud IE přestaneme takto nazývat ;-)), tak je věřím šance, že během pár let IE snad úplně vymizí. Však oni i ti netechničtí uživatelé jednou budou chtít na některý web (bojkotující IE) vážně až tak moc, že si nakonec si najdou někoho z okolí, kdo jim problém vyřeší ;-).

Samozřejmě se najdou i výjimky, co prostě nemohou IE z nějakého důvodu opustit (např. interní systém napsaný striktně pro IE), ale zde už jen odkážu na to, co nedávno napsal i samotný M$ (nebo někdo od nich - tuším šéf bezpečnosti). IE není web browser a proto ho nepoužívejte na veřejné webové stránky. Pokud jde o interní systémy svázané s IE, tak zde není problém IE používat, ale mimo tento systém použijte pro konzumaci webu cokoli jiného.

Powered by Fórum