Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

image resize v perexu

22. úno 2019 19:29 #139098
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
na prvním webu máte taky tři sloupce, ale v mnohem užším pruhu.
v každém sloupci ja na 100% sloupce obrázek a pod ním text.
Na testovacím webu máte ty sloupce výrazně širší, proto je širší obrázek.
Tak musíte ty sloupce zúžit (dát jich víc, dát něco po stranách, konkrétně si to musíte říct vy)
Nebo zmenšit ten obrázek, tak že ve sloupci je ten menší obrázek a text bude začínat již vedle něj.

22. úno 2019 19:34 #139100
Odpověď od ivan
Začátečník

Ernst napsal: na prvním webu máte taky tři sloupce, ale v mnohem užším pruhu.
v každém sloupci ja na 100% sloupce obrázek a pod ním text.
Na testovacím webu máte ty sloupce výrazně širší, proto je širší obrázek.
Tak musíte ty sloupce zúžit (dát jich víc, dát něco po stranách, konkrétně si to musíte říct vy)
Nebo zmenšit ten obrázek, tak že ve sloupci je ten menší obrázek a text bude začínat již vedle něj.


dal jsem váš kód na konec souboru template.css a ubral na 20% a nic to nedělá

22. úno 2019 19:49 #139101
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
já ale netuším, jaká css používá vaše šablona. Dokumentace je zde , tak si najděte, která CSS používá a jak se to nastaví.

Vím, že v tuto chváli se načítá soubor /t3-assets/dev/9/templates.purity_iii.less.bootstrap.less.css, tak si to doplňte tam.
Nebo vám poradí někdo, kdo šablony joomlaart zná, já to bohužel nejsem.
Návod na custom.css jsem našel zde , ale nemohu to vyzkoušet

22. úno 2019 20:07 #139103
Odpověď od Pavel [byPV]
Začátečník

Ono když tady člověk odpovídá více let, získá už určitý odhad.
Perex je úvodník (zjednodušeně) a ten je na webu jen v blogu.
Jiné obrázky na webu zatím nejsou, nejsou ani uvnitř článků.


Věřte mi, že odpovídám už mnoho let, ale fakt bych nedokázal z dotazu odhadnout, že tam někdo chce nastavit pro všechny obrázky zrovna 60% šířky ;-)... To je fuk, to bylo jen takové rýpnutí ;-)...

Co je úvodník vím, ale musím se přiznat, že jsem úplně přehlédl tu subdoménu INFO (HTML odkaz je jen na tu hlavní a ta druhá je v textu trošku zapadlá, tak jsem ji nějak minul při druhém čtení) a hodnotil jsem tedy dotaz jen oproti ostrému webu, tak pardón :-(...

Pokud to chcete mít roztažené podle těch sloupců jako na původním webu, tak bych doporučil spíše něco takového:

Code:
.blog .item-image img { max-width: 100%; }

Tu třídu "pull-left" bych tam nedával, protože si myslím, že jak si s tím ještě budete hrát (je to přeci jen na začátku), tak tam pak také v budoucnu nemusí být po nějaké změně.

Osobně bych nejprve dodělal hlavní rozvržení stránky, všech možných modulů, atd. a pak až ladil detaily v CSS. Předpokládám, že většinu věcí si naklikáte někde v šabloně a pak kdo ví jaké tam právě budou třídy.

Který CSS skript zvolit záleží na šabloně, ale nejprve ho samozřejmě musíte vidět v HEAD na webu a tam template.css není ;-). Žádný z těch co tam je, se mi nezdá vhodný a tak bych mrknul do šablony, jestli tam nelze někde zapnout nějaký ten custom.css nebo něco podobného. Případně nahlédněte do dokumentace šablony na webu vývojáře, jak se mají řešit vlastní úpravy v CSS.

22. úno 2019 20:42 #139107
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
ano, ten pull-left jsem zapomněl umazat
Code:
.blog .item-image img { width: 60%; }

Na těch 100% je to roztažený automaticky, jemu se podle mě nelíbí právě to, že je to tak moc velký.

Osobně bych nejprve dodělal hlavní rozvržení stránky, všech možných modulů, atd. a pak až ladil detaily v CSS. Předpokládám, že většinu věcí si naklikáte někde v šabloně a pak kdo ví jaké tam právě budou třídy.

pod to se mohu podepsat :)

ale hlavně na takovéto zmenšení nepoužívejte žádné pluginy, ty jsou na něco jiného

22. úno 2019 20:52 #139108
Odpověď od Pavel [byPV]
Začátečník

Na těch 100% je to roztažený automaticky, jemu se podle mě nelíbí právě to, že je to tak moc velký.

Já mám v Chrome ty obrázky roztažený na jejich originální velikost (800x600 px), ale tento zápis je stáhne max. na 100% šířky nadřazených elementů, což zde určuje pravděpodobně nadřazený element div.span4, který má šířku 33.33333333%.

Přikládám screeny před a po úpravě...
Přílohy:

Powered by Fórum