Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

image resize v perexu

22. úno 2019 22:31 - 22. úno 2019 22:36 #139110
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Šablony od Joomlart pracují s less soubory (pokud máte zapnutý debug mód). Je to lepší, protože můžete lépe pracovat s proměnnými.
Základem je mít v šabloně toto nastavení zapnuté (viz dokumentace k šabloně).

Pokud tedy potřebujete svůj vlastní styl a nechcete postupovat dle návodu od Joomlart k šabloně a vytvářet vlastní theme, vytvořte soubor
Code:
com_content.less

a ten vložte do složky extras v
Code:
templates/ja_xxx/extras/com_content.less

V záložce Adds-on se vám tento soubor objeví a Vy nastavíte kde ho chcete připojit.

A nebo to udělejte jak to dělají naši kodéři a natvrdo vloží svoji úpravu do nějakého less souboru na ftp v šabloně, aby se v tom nikdo nevyznal :D.

/templates/ja_xxx/less/components.less
/templates/ja_xxx/less/style.less
/templates/ja_xxx/less/template.less

Pozor, je třeba použít less konvenci.

css nikam nevkládejte, při každém generování se přepíše.

Co se týká jaké styly tam máte vytvořit, aby jste neměl obrázky přelézající mimo definovaný sloupec (na testu je to nastavení 3 sloupce na výpise článků typu blog == třída span4 pro jeden sloupec):

Do vytvořeného less souboru vložíte tohle:
Code:
.com_content { &.view-category { &.layout-blog { .item, .items-leading { .item-image { img { width:100%; } } } } } }

Uložíte, nastavíte v šabloně připojení na kterých stránkách chcete použít, přegenerujete less soubory (pokud máte zapnutý debug, generují se samy nebo dáte ručně tlačítkem less to css a máte hotovo.

Tohle řešení Vám upraví jen výpis článků typu blog.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Poděkovali: ivan

22. úno 2019 22:44 - 22. úno 2019 22:45 #139111
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Mimochodem

něco jste musel udělat se šablonou.

Já v šabloně vidím pro obrázek ve výpise článků typu blog nebo blog featured definovaný styl od výrobce, který automaticky zmenšuje obrázek na šířku sloupce.

Takže žádnou úpravu vlastně nepotřebujete :D

No a když už nevíte, Joomlart má fórum pro tuto šablonu zdarma, kde Vám výrobce přímo poradí.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Přílohy:
Poděkovali: ivan

22. úno 2019 22:45 #139112
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
to Pavel
on tam měl dřív ten plugin, tak to dávalo 100%. Ten na moji radu odinstaloval, pak byla zobrazena reálná velikost.
Alke jemu se právě těch 100% zdálo veliký.

To Rudolf
Taky jsem si v dokumentaci k šabloně našel less a je to nejlepší řešení.
Ale po pravdě, když nevysvětlíme CSS soubory, už vůbec nevysvětlíme less soubory ;)
Poděkovali: ivan

22. úno 2019 23:38 #139115
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
A teď si tam dejte to
Code:
.blog .item-image img { max-width: 100%; }
jak psal Pavel
Poděkovali: ivan

23. úno 2019 12:12 #139123
Odpověď od ivan
Začátečník
pánové, moc moc děkuji, kdyby jse mi td viděli velikost hlavy, padne vám brada, skusím se v tom "porýpat",
mmchd: záměrem je aby vzhled, tedy front page byl na noví stránce která by měla být responzivní, podobně jako na té staré, já detinsky myslel že jenom nahodím novou šablonu na ten starý web a vystaráno, skusil jsem top a skoro se po..., celé špatně totálně rozebraný, tak jsem nahodil zálohu a skouším to na subdoméně, kde se mi jak sami vidíte nedaří, zkoušel jsem pár free responsivních šablon, no u všech to vypadá takhle, jenou u default šablony joomla ne,
každopádně děkuji za rady, jdu dělat pokusy.

23. úno 2019 12:54 #139126
Odpověď od Linelabcz
Admin
Přesně nevím co se tedy řeší ale postačí prostý zápis do css
Code:
img { width: 100%; }
Poděkovali: ivan

Powered by Fórum