Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

podklady pro překlad obsahu

20. úno 2019 13:18 - 20. úno 2019 13:19 #139038
Odpověď od marvays
Návštěvník

Rudolf Baláš napsal: Chybu hledejte ve vlastní neznalosti a nezkušenostech :D


Že jsem blbej vím už dávno i bez Vaši nápovědy :) To bych se tady pořád na něco nedotazoval.

A teď vážně . . . nikdy jsem se s tím nesetkal. Podařilo se mi nasekat popis a id zvlášť do sloupců. problém s diakrtikou bude asi už na úrovni databáze. Znovu jsem zkontroloval popisky a už v databázi jsou zapsány prazvláštně. Něco mi ale říká, že je to schválně. Na webu se samozřejmě text zobrazí se správnou diakritikou.

příklad:
Code:
<p style="text-align: justify;">Pracovn&yacute; nerezov&yacute; st&ocirc;l kvalitne spracovan&yacute;, veľk&aacute;

20. úno 2019 13:23 #139039
Odpověď od Cony
Moderátor

marvays napsal: Znovu jsem zkontroloval popisky a už v databázi jsou zapsány prazvláštně. Něco mi ale říká, že je to schválně.

To je nastavením editoru - Kódovat HTML entity, nebo tak nějak... Písmena s diakritikou pak kóduje do HTML entit (tj. ý = &yacute; apod.). Dřív to bylo kvůli různým kódováním stránek, dnes už je to asi přežitek...
Poděkovali: marvays

20. úno 2019 14:01 #139041
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
1. Pokud používáte editor JCE a dělal jste upgrade ze staré verze, musíte otevřít profil default, nastavit kódování entit na UTF-8 a uložit.
2. A pak asi bych přeuložil všechny produkty aby se popis přepsal v DB správně. Možná bych ale raději hledal nějakou funkci pro mysql nebo php, která to umí, to bych se ale zeptal strýčka Google nebo našeho Václava :D
A podle odpovědí zde by to mohl umět Cony nebo Cufe :)
3. Nebo bych zkusil textový editor, který tyto entity umí v csv souboru taky nahradit, myslím že moje Coda má plugin na konverzi html entit a nebo bych zkusil nějakou online službu.

Tak návody máte, stačí?

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Poděkovali: marvays

21. úno 2019 04:31 #139060
Odpověď od marvays
Návštěvník
Takže HTML entity se tomu říká. Te´d už by to neměl být problém zvládnout, když vím, jak to nazvat :) Díky pávé

21. úno 2019 08:36 #139062
Odpověď od marvays
Návštěvník
Takže, opravdu, když otevřeu a znovu uložím produkt, tak se mi nyní vše "přeuloží" správně, bez těch entit. Ovšem takhle dělat 1500 produktů by bylo drahé. Na netu je mraky online nástrojů, které to umí taky, ale pouze krátké texty. Což je taky v mém případě nepoužitelné.

Pro Notepad++ či LibreOffice jsem prozatím žádný plugin nenašel, který by uměl přelouskat celé csv.

06. čvn 2019 12:24 #140281
Odpověď od marvays
Návštěvník
Abych to tedy nějak uzavřel . . . .
pokud někdo bude řešit podobný problém. exportoval jsem tabulku s produkty z databáze a obsah dekodoval na adrese:
www.url-encode-decode.com/

Hodně štěstí.

Powered by Fórum