Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (Včera)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

chybová hláška po aktualizaci

15. lis 2018 20:44 #137719
Odpověď od Petr
Začátečník
Stalo se mi to na těch doménách s programem plus. Na free jsem nainstaloval jen joomlu a zkusil ten upgrade. Dal jsem zapsat přímo. Skončilo to pozitivní hláškou, že je vše ok. Ale články nefungovali. Teď už nejsem u počítače ale o víkendu zkusím přepnout na php 7.1.

Kdyztak si udělám i kopii nějakého webu a zkusím tu instalaci patranim

15. lis 2018 20:55 #137720
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
jestli si to dobře pamatuji, tak jsem na endoře dal 3.8.12 a upgradoval na 3.9.0. ale nepamatuji si již zda na free nebo plus.
Hodilo mi to chybu ve zpracování aktualizace (už nevím, jestli timeout nebo chyba serveru). Joomla se tvářila, že je ve verzi 3.9.0. a že je OK, ale chyběla tam celá komponenta soukromí. Ani reinstalace 3.9 nepomohla. komponenta se doinstalovala až pátráním a to může být podobný případ.

15. lis 2018 23:06 #137723
Odpověď od Bong
Moderátor
Na Endoře jsem míval různé problémy s hostingy, které byly free a poté povýšeny. Ale podpora bude tvrdit, že to není možné :-)

Začal bych přechodem na PHP 7x.
A možná by nebylo na škodu vytvořit kompletní zálohu v Akeeba Backup. Vše na FTP a v databázi vymazat a nakonec web obnovit ze zálohy pomocí Akeeba Kickstart.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

15. lis 2018 23:43 #137724
Odpověď od Ernst
Joomla Expert

Bong napsal: Na Endoře jsem míval různé problémy s hostingy, které byly free a poté povýšeny. Ale podpora bude tvrdit, že to není možné :-)

Začal bych přechodem na PHP 7x.
A možná by nebylo na škodu vytvořit kompletní zálohu v Akeeba Backup. Vše na FTP a v databázi vymazat a nakonec web obnovit ze zálohy pomocí Akeeba Kickstart.


bongu, to už zavání čarodějnictvím :woohoo:

21. lis 2018 18:30 - 21. lis 2018 18:30 #137959
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Petře,

za to nemůže žádný hosting, směle upgradujte na J3.9.

Jen jste zapomněl po upgradu Joomla udělat základní věc, kterou musí Senior administrátor umět:

Zkontrolovat integritu DB tabulek a provést fix:

administrator/index.php?option=com_installer&view=database

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Přílohy:

21. lis 2018 19:30 - 21. lis 2018 19:31 #137964
Odpověď od Ernst
Joomla Expert

Rudolf Baláš napsal: Petře,

Jen jste zapomněl po upgradu Joomla udělat základní věc, kterou musí Senior administrátor umět:
Zkontrolovat integritu DB tabulek a provést fix:
administrator/index.php?option=com_installer&view=database


to je jak mluvit do dubu, to jsem mu psal již 14.11. v 21:46

kam se v administraci dostanete?
dostanete se třeba na /administrator/index.php?option=com_installer&view=database a /administrator/index.php?option=com_installer&view=discover
Pokud ano, zkontrolujte si databázi a podívejte se , zda vám něco nezbývá k doinstalaci.

Powered by Fórum