Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Pomalé načítání webu/občas nejde vůbec - error 500

11. dub 2018 18:08 #135104
Odpověď od Bong
Moderátor
Na tak zastaralém hostingu může být chyba kdekoli. Doporučuji nejprve aktualizovat:

PHP 7.0 +
(Magic Quotes GPC, MB String Overload = off)
(Zlib Compression Support, XML Support, INI Parser Support, JSON Support, Mcrypt Support, MB Language = Default)

MySQL 5.5.3 +

(InnoDB support required)
MySQL používající starší `ext/mysql` PHP rozšíření nebude již podporováno, místo toho musí být použito MySQLi nebo PDO MySQL

A následně zaktualizovat Joomlu a rozšíření.

Takhle budete řešit třeba něco co ani nemusíte a za krátký čas vás to stejně čeká...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Sveta

11. dub 2018 18:21 #135105
Odpověď od Bart
Moderátor
Souhlasím Bongu - proto jsem se ptal na verzi PHP. Joomla 3.6 a vyšší už předpokládá spíše PHP7.

Zde technické požadavky

Nejprve kompletně zálohujte web. Možná to zní paranoidně, ale aspoň 2 zálohy bych udělal - kompletní. S tím, že je potřeba ověřit, zda je záloha vytvořena správně.

Pak bych se obrátil na webhosting o navýšení verze PHP na 7.0.x či 7.1.x. (nemám problém ani s PHP 7.2.x). Případně i Apache povýšit na 2.4.x.

Pak bych být Vámi řešil další věci.

1. Aktualizaci
2. Zálohování
Poděkovali: Bong

12. dub 2018 06:35 #135111
Odpověď od Petr
Začátečník
Ještě doporučím nechat nastavít
HTTPS - řeší to Let's encrypt který je zadarmo, má sice omezenou platnost na 3 měsíce ale hosting jej umí automaticky prodloužit
HTTP/2 - kde nezáleží tolik na počtu dotazů a dokáže líp načítat rychleji scripty, styly z joomla rozšíření kterých je někdy na webu nespočet.
Poděkovali: Bong, Sveta

12. dub 2018 07:47 - 12. dub 2018 07:49 #135114
Odpověď od Sveta
Návštěvník
Zdravím,

Děkuji všem za pomoc a rady. To co píšete chápu, ale je to nad moje síly a čas. Nejsem v tom odborník. Byl by někdo prosím ochotný mi s tím vším pomoci - jsem ochotný i finančně přispět.

Předem děkuji.

Sveta

12. dub 2018 19:50 #135119
Odpověď od Petr
Začátečník
PHP 7.x, HTTPS, HTTP/2 by měl vyřešit hosting když jim napíšete pokud nevyhoví tak bych je vyměnil. Mám odzkoušné Managed VPS od hostime.cz

Jinak můžeš ještě prohnat obrázky přez tinypng.com, což dokáže obrázky krásně optimalizovat hlavně ten kostel.jpg jak už tady zaznělo. Ten by zasloužit i zmenšít na nějakou rozumnou velikost např. 1980x

13. dub 2018 15:06 - 13. dub 2018 15:40 #135136
Odpověď od Bart
Moderátor
Článek z tohoto roku: Google: Webmasteři, do léta přejděte na HTTPS, nebo vaše weby označíme jako nebezpečné!

Z HTTPS se stává víceméně standard. A rozhodně doporučuji i kvůil HTTP/2 (který já osobně taky pokládám za standard, i když ne každý webhosting ho podporuje...přesto i když je nastaven certifikát pro HTTPS).

Info o HTTP/2

Ve zkratce řečeno - HTTP/2 podporuje většina distribucí linuxu (samozřejmě v potřebné konfiguraci) a MS Win 2016 (IIS10)
Ukázka z mého (testovacího) VPS s MS Windows Server 2016 Datacenter. (ikony mám posunuty vlevo, kvůli vzdálené ploše z mobilu :D)

[img


[img


[img


Tip na pár doplňků pro Firefox na které jsem si našel a které dlouhodobě používám...

Powered by Fórum