Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Virtuemart - hledá se machr na VM

06. říj 2016 09:53 #128650
Odpověď od xunil
Zkušený uživatel

Linelab napsal: ProductMport je paměťově nenáročný, extrémě! rychlý nástroj pro import s českou podporou. Nic lepšího 100% nenajdete.


Můžete nějak porovnat s nabízeným CSVImproved výhody nevýhody obou?

10. říj 2016 12:19 #128713
Odpověď od David Zirhut
Admin
Dobrý den,
těžko vám jako autor nabízené komponenty pro import mohu udělat objektivní srovnání obou komponent (ostatně v praxi jsem řešení CSVImproved nikdy neimplementoval, pouze jsem měl možnost mluvit s několika uživateli této komponenty). Pokusím se tedy shrnout hlavní rozdíly případně co tato dvě řešení mají společné.

O komponentě CSVImproved má smysl uvažovat ve dvou případech:
1) V případě že budete chtít importovat produkty od dodavatele, který je nabízí v nějaké podobě, kterou komponenta CSVI bude umět nativně zpracovat. Pravděpodobně to bude případ, kdy dodavatel nabízí kompletní import v jednom souboru, ve kterém je vše, co potřebujete importovat (co vše lze ale považovat za standardní říct neumím). V komponentě je skoro určitě možnost si naklikat, která pole z importovaných dat odpovídají kterým polím ve Virtuemartu. Toto řešení je zcela jednoznačně nejlevnější (tím že jde o čistě balíkové a hotové řešení).
2) Pokud Vám předdefinované šablony CSVI nevyhovují, je možné do této komponenty přidat (myšleno naprogramovat) plugin, který bude umět dodavatelská data zpracovat. Zde potřebujete především někoho, kdo bude umět takový plugin naprogramovat. Pochopitelně s tím zároveň i poroste cena.

Pokud své své chabé znalosti s CSVI měl srovnat s námi nabízenou komponentou productMport, tak co je společné je to, že se skládá ze samotné komponenty, která řeší napojení na VirtueMart a propojení s dodavatelskými daty je řešeno přes pluginy.
Naše zkušenosti jsou takové, že zákazníky zpravidla nemusí zajímat jak vypadá struktura dodavatelských dat. Data jsou zpracována interně pomocí pluginu. Co zákazníka naopak zajímá je to, co vše lze s daty dělat. Máte možnosti poskládat si různé podmínky a následné operace a díky tomu při importu máte opravdu široké možnosti.
Jak už bylo zmíněno v předchozím postu, import je skutečně velmi rychlý a paměťově nenáročný na server. (Viděl jsem už několik různých implementací, kdy import jednotek tisíc produktů trvá několik minut a celou dobu jede server na plný výkon.)

Budete-li mít jakékoli otázky, nejlépe bude se přímo spojit a můžeme si o Vašich potřebách a o možnostech komponenty sdělit více

S pozdravem
David Z., Linelab

03. lis 2016 13:50 #129056
Odpověď od ondrej H.
Začátečník
Potvrzuji, domluvil jsem se přes Linelab s panem Zirhutem, který pro mě komponentu komponentou productMport nainstaloval a nastavil přesně dle mých požadavků. Mohu jenom doporučit.

Powered by Fórum