Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Napadení webu a pozastavení hostingu

29. úno 2016 08:08 #126064
Odpověď od Karel Neugebauer - itx.cz
Nováček
Problém je ten, že jako první musíte přesně zjistit, jak se tam ty soubory dostaly (tzn. hledat v logu + k tomu mít hierarchiocky seznam změn co se udály na ftp/db), pak vše vyčistit a odstranit příčinu hacku a vše přeheslovat. Pokud se to opakuje, tak jste buď nevyčistila vše, neodstranila chybu ve webu a nebo nepřeheslovala.

Není to jednoduché a obávám se, že to normální smrtelník nemůže zvládat. Je to práce pro profesionály co tomu rozumí do detailu a mají zkušenosti (a i těm se to občas nepodaří vyčistit stopro). Někdy je prostě lepší to vykonstruovat znovu na čisté instalaci.

itx.cz - komplexní služby v IT ... hostime.cz - webhosting nejen s podporou Joomla

01. bře 2016 16:15 #126075
Odpověď od ma®vays
Návštěvník

XarlieN napsal: Problém je ten, že jako první musíte přesně zjistit, jak se tam ty soubory dostaly (tzn. hledat v logu + k tomu mít hierarchiocky seznam změn co se udály na ftp/db), pak vše vyčistit a odstranit příčinu hacku a vše přeheslovat. Pokud se to opakuje, tak jste buď nevyčistila vše, neodstranila chybu ve webu a nebo nepřeheslovala.

Není to jednoduché a obávám se, že to normální smrtelník nemůže zvládat. Je to práce pro profesionály co tomu rozumí do detailu a mají zkušenosti (a i těm se to občas nepodaří vyčistit stopro). Někdy je prostě lepší to vykonstruovat znovu na čisté instalaci.


Přesně tak, u jednoho webu mi napadali opakovaně. když jsem to pročistil potřetí, tak jsem se rozhodl, že příště už to udělám odznova. A taky se tak stalo. Hodně se toho dá udělat import/export a nemusí to trvat dlouho. Rozhodně pak máte jistotu, že to máte čisté.

Powered by Fórum