Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Nelze provest aktualizaci Joomla

17. led 2016 23:42 #125304
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
ano nakopírováním si změníte práva a vlastnictví souborů a složek.
To Vám musí opravit hosting. Wedos nepoužívám, ale jestli tam na to mají v administraci nějaký nástroj (jak psal Bong), tak ho můžete použít.
Ale problém bude hlavně v rozdílnjé verzi souborů a databáze

17. led 2016 23:53 - 17. led 2016 23:54 #125308
Odpověď od Martin
Uživatel
Jsem si myslel ze si opravim ty prava sam treba ve Filezille nebo ne?

Jenom jsem potreboval vedet zda se da nekde dohledat jake adresare a jake soubory co maji mit za prava.

Tu aktualizaci jsem vyresil rucnim nahranim a instalaci aktualizacniho balicku.

18. led 2016 00:00 #125309
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Přes FTP opravíte jen práva a jen u některých souborů. Vlastnictví tak nezměníte.

Nevím, zda jste nové nahrání aktualizačního balíčku odstranilo všechny chyby, Můžou Vám problémy vyskočit pak později.
Úplně čisté by bylo vrátit se s kompletní zálohou na 3.4.1 a před tím smazat databázi i soubory. Musel by jste však obnovit i databázi.

Zkuste si v joomle zapnout hlášení chyb, uvidíte, co to bude psát

18. led 2016 00:14 #125310
Odpověď od Martin
Uživatel

ernst napsal: Přes FTP opravíte jen práva a jen u některých souborů. Vlastnictví tak nezměníte.


Tohle jsem uplne nepochopil, muzete mi to nejak podrobneji vysvetlit?
Co znamena ze zmenim jen prava ale vlastbnictvi nezmenim, mel jsem za to ze prava a vlastnictvi je jedno a to same.

dekuji

18. led 2016 10:35 #125313
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
oprávnění a vlastnictví je něco jiného. Máte to tak koneckonců i ve windows.
Práva jsou, kdo a jak může co se souborem dělat (číst, upravovat mazat atd.) Vlastnictví je to že nějaký uživatel ten soubor vlastní.

Powered by Fórum