Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Vyřešeno Problém s joomla update a CKEditorem

17. lis 2015 21:47 #124601
Odpověď od Karel
Uživatel

php_value max_execution_time
php_value max_input_time
php_value memory_limit


Myslím, že v tom by problém být neměl:

max_execution_time = 300
max_input_time = 300
memory_limit = 512M

PHP 5.4.12

17. lis 2015 21:58 #124602
Odpověď od Karel
Uživatel

máte správně oprávnění a vlastnictví ke složkám (oprávnění si můžete nastavit vy, vlastnictví jen správce hostingu.
Máte vyčištěnou veškerou cache?

Zkontrolujte si system ->systémové informace ->práva složek

Vlastně, když jste na localhost, tak vlastnictví i práva složek si můžete nastavit sám prostředky windows


Mám nastaveno 777 na celou složku

PS předpokládám, že cesta k tmp je C:\localhost\ospkop.cz\tmp.


Ano. Cesta bude nastavena nejspíše správně (cestu si nastavila joomla při instalaci, zip se do složky opravdu stáhne, ale nenaistaluje).

Jak píše bong, určitě si v php.ini zvyšte ten max_execution_time minimálně na 90


Mám nastaveno na 300. Chyba nastane po pár vteřinách. Při instalaci rozšíření přes upload je zobrazen asi 5 vteřin načítací dialog a pak se vypne bez jakékoli chyby.

17. lis 2015 22:16 #124603
Odpověď od Cony
Moderátor

astronaut napsal: V module manageru je dokonce PHP chyba: Strict standards: Only variables should be assigned by reference in C:\localhost\...\plugins\editors\ckeditor\ckeditor.php on line 38.

To není chyba jako taková. Prostě si vypněte hlášení chyb v globální konfiguraci Joomly.
Poděkovali: Karel

17. lis 2015 22:20 - 17. lis 2015 22:21 #124604
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
zkontroloval jste si system ->systémové informace ->práva složek?

Mám nastaveno 777 na celou složku


Jakých 777? jste na localhost a na windows?
Musíte si pro složku C:\localhost\ospkop.cz nastavit plná oprávnění pro několik uživatelů (min všechny balíčky aplikací, vy, trustedinstaler a možná i users) a to včetně souborů a podsložek. Také si vlastnictví této složky a podsložek změňte na Vás. A zakažte dědičnost.
Pak budete mít oprávnění v pořádku a můžeme řešit další postup. Možná také smažte obsah složky TMP a cache

17. lis 2015 22:28 #124605
Odpověď od Karel
Uživatel

Jakých 777? jste na localhost a na windows?
Musíte si pro složku C:\localhost\ospkop.cz nastavit plná oprávnění pro několik uživatelů (min všechny balíčky aplikací, vy, trustedinstaler a možná i users) a to včetně souborů a podsložek. Také si vlastnictví této složky a podsložek změňte na Vás. A zakažte dědičnost.
Pak budete mít oprávnění v pořádku a můžeme řešit další postup. Možná také smažte obsah složky TMP a cache


Ano, na localhostu. Chtěl jsem tím naznačit že mám pro všechno povolené všechno a víc už toho povolit nejde.
TMP a cache jsou prázdné (zůstal jen index.html).

17. lis 2015 22:32 - 17. lis 2015 22:32 #124606
Odpověď od Karel
Uživatel

To není chyba jako taková. Prostě si vypněte hlášení chyb v globální konfiguraci Joomly.


CKEditor po vypnutí chyb funguje bez problémů. :)
Joomla stále odmítá istalovat. :(

Powered by Fórum