Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Vyřešeno Problém s joomla update a CKEditorem

17. lis 2015 18:55 #124593
Dobrý den,
Mám hned dva problémy:

Snažím se udělat Joomla update z verze 3.3.6 na verzi 3.4.5 (Udate package URL: github..... , Installation method: write files directly). Při pokusu o update vyskočí chyba: the archive file is corrupt, truncated or archive parts are missing. Balík zipu se stáhl do tmp složky. Update zkouším na wamp serveru a cesta k tmp je nasledující: C:\localhost\ospkop.cz/tmp.

Druhý problém je s rozšířením CKEditor. Njedřív se mi rozšíření nedařilo naistalovat, ale pak jsem ho tam dostal. Teď po aktivaci editoru nefungují tlačítka save, save & close, cancel atd. V JS conzoli je po kliknutí na tlačítko chyba: Uncaught TypeError: Cannot read property 'task' of null.
V module manageru je dokonce PHP chyba: Strict standards: Only variables should be assigned by reference in C:\localhost\...\plugins\editors\ckeditor\ckeditor.php on line 38.
Zkoušel jsem vymazat cache webového prohlížeče a teké jiný prohlížeč. :(

Prosím o jakoukoliv radu co dělám špatně.

17. lis 2015 19:43 #124594
Odpověď od Pavel
Zkušený uživatel
Pokud mate pc pripojene k netu, tak neni potreba nic stahovat a joomlu muzete aktualizovat primo v administraci.

17. lis 2015 19:51 #124595
Odpověď od Bong
Moderátor

astronaut napsal: Při pokusu o update vyskočí chyba: the archive file is corrupt, truncated or archive parts are missing.

Zkopírujte si soubor github.com/joomla/joomla-cms/releases/do...e-Update_Package.zip a nainstalujte v administraci jako kterékoli jiné rozšíření.

astronaut napsal: BDruhý problém je s rozšířením CKEditor. Njedřív se mi rozšíření nedařilo naistalovat, ale pak jsem ho tam dostal. .

Co to je nešlo a pak jsem ho tam dostal? Odinstalujte jej a znovu nainstalujte jej v administraci v poslední verzi download.cksource.com/CKEditor/CKEditor/...r_4.5.5_standard.zip

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

17. lis 2015 21:01 - 17. lis 2015 21:03 #124596
Odpověď od Karel
Uživatel

Zkopírujte si soubor github.com/joomla/joomla-cms/releases/do...e-Update_Package.zip a nainstalujte v administraci jako kterékoli jiné rozšíření

To také nefunguje (Extension Manager: Install -> Upload Package File). Po kratkém načítání se nic nestane.

Co to je nešlo a pak jsem ho tam dostal? Odinstalujte jej a znovu nainstalujte jej v administraci v poslední verzi download.cksource.com/CKEditor/CKEditor/...r_4.5.5_standard.zip

Tuším, že celý problém je práve způsoben neaktuální Joomlou. Fungovala jen instalace přes URL.

17. lis 2015 21:36 #124598
Odpověď od Bong
Moderátor
to si taky musíte ten Wamp nastavit aby Joomla mohla něco dělat, hlavně hodnoty:

php_value max_execution_time
php_value max_input_time
php_value memory_limit

www.joomlaportal.cz/forum/search?query=m...te=all&childforums=1

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

17. lis 2015 21:43 - 17. lis 2015 21:50 #124600
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
máte správně oprávnění a vlastnictví ke složkám (oprávnění si můžete nastavit vy, vlastnictví jen správce hostingu.
Máte vyčištěnou veškerou cache?

Zkontrolujte si system ->systémové informace ->práva složek

Vlastně, když jste na localhost, tak vlastnictví i práva složek si můžete nastavit sám prostředky windows

PS předpokládám, že cesta k tmp je C:\localhost\ospkop.cz\tmp.

Jak píše bong, určitě si v php.ini zvyšte ten max_execution_time minimálně na 90

Powered by Fórum