Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Nová verze webu a staré odkazy s přesměrováním

13. dub 2015 22:57 #121333
Odpověď od superbobo75
Uživatel
Cony:

1. zkusím uvedený plugin. Původně jsem předpokládal, že se bez tohoto obejdu.

2. Ano v případě, že odkaz nefunguje tak mi stačí interní plugin přesměrování. Jenom upozorňuji na případ, že původní odkaz který již nefunguje, odkazoval na nějakou komponentu, tak při jeho přesměrování v tomto pluginu zobrazuje vždy uvedené upozornění ohledně původní komponenty. Což je docela pitomé. Zkuste to např. s tímto odkazem index.php?option=com_joomgallery&view=gallery&Itemid=63

3. Ad RewriteRule - ano máte pravdu, takto to nemůže fungovat. Ale v rámci joomly htaccess mi nefungují ani tyto pravidla.

Jinak děkuji moc za trpělivost

14. dub 2015 00:47 - 14. dub 2015 00:47 #121334
Odpověď od Cony
Moderátor
ad 2/ zadejte ten odkaz kompletní, tj.
Code:
http://www.example.com/index.php?option=com_joomgallery&view=gallery&Itemid=63
pak by to mělo fungovat.

14. dub 2015 11:28 #121343
Odpověď od superbobo75
Uživatel
Cony: to na to nemá vliv, ale zjistil jsem, že se to ukáže návštěvníkovy pouze poprvé, když to chybové oznámení křížkem zavře, tak už se mu příště nezobrazí.

Zkusil jsem ještě další pluginy mimo interního Přesměrování

plugin non sef to sef - funguje ale pouze když původní odkazy jsou stále ve stejné hierarchii kategorií připadně menu. Pokud původní odkaz není ve stejné hierarchii, vyhodí odkaz chybu. Pokud plugin vypnu, zobrazí se odkaz jako článek bez souvislosti k menu.

plugin redj - pokud chci přesměrovat odkaz který je funkční ale je v rámci hierarchie jinde musím z tabulky u odkazu smazat index.php? a začít rovnou option=com.... atd. Ale přesměrování funguje. Celkově funguje lépe než interní plugin přesměrování.

Ale pokud chci toto pro více odkazů, tak by bylo nejrychlejší řešení v rámci htaccess, ale i zde uvedené příklady neměly žádný vliv. Zkoušel jsem to z vypnutými i zapnutými pluginy pro presměrování. Můžete mi prosím někdo napsat opravdu funkční řešení? Myslím si, že by to pomohlo i ostatním. Ono ani index.php nejde přesměrovat na bezindexový odkaz.
Jak se vytváří pravidla v htaccess jsme přečetl dost, ale v tomto případě mi nic nefunguje, ale je pravda, že i po přečtení je to pro mě stále dost španělská vesnice.

Ale předpokládám že se to nějak bije s nastavenim htaccess co má joomla.

14. dub 2015 11:58 #121347
Odpověď od Cony
Moderátor

superbobo75 napsal: Ale předpokládám že se to nějak bije s nastavenim htaccess co má joomla.

No a kam to do toho .htaccess píšete? Ty pravidla by měly být před standardním přesměrováním Joomly, v htaccess, který pochází přímo z instalace je dokonce vyznačené místo - Custom redirects.

Powered by Fórum