Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Několik dotazů na 3.x.x.

07. led 2015 16:03 #119538
Odpověď od Wolfíí
Pokročilý uživatel
A ještě prosím, nevíte někdo, jak mi poradit s tím 3. bodem? V příloze zasílám screeny rozdílu okna pro odkazy v 2.5.x a 3.3.x. Chybí mi u té trojkové verze to Rozšířené/Advanced, což jsem používala pro nastavení tlačítek a JCE MediaBox lightbox - chybí mi tedy hlavně kolonka třída/class. A teď tedy vůbec nemůžu najít, jak to nastavit, když pro nastavení odkazů u trojek skoro žádné možnosti nemám :( Samozřejmě přes programátorský jazyk to nastavit umím, ale od toho redakční systém není. Hledala jsem pomoc na internetu, ale nikde jsem nic nenašla, což mi příjde divné a určitě je to nějaká blbost, která všem, mimo mě, došla :cheer:
Přílohy:

07. led 2015 16:27 - 07. led 2015 16:29 #119539
Odpověď od Bong
Moderátor

Wolfíí napsal: 3) Panel nástrojů u článků - marně hledám rozšíření např. u oken pro odkazy. V 1.x i 2.x tam byly ještě záložky vyskakovací okno, události a rozšířené. Rozšíření jsem používala pro nastavení odkazů jako tlačítek a pro JCE lightbox a teď mi to tam dost chybí. Celkově se mi ten panel nástrojů zdá osekanější i když mám nastaveno v TinyMCE rozšířený. Je možné to ještě nějak rozšířit, nebo tlačítka a lightbox budu muset nastavovat jinak?

S tou trojkou je to jednoduché. Používala jste JCE editor, teď používáte TinyMCE...

Každý editor je jiný. Nainstalujte JCE editor, případně jeho další rozšíření (JCE pluginy) a budete to mít jak ste zvyklá.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

08. led 2015 00:44 - 08. led 2015 00:47 #119552
Odpověď od Wolfíí
Pokročilý uživatel
Aha, děkuji, mám staženo a nainstalováno. Je možné tam nastavit, aby se při psaní článků zobrazoval i styl šablony, tedy aby bylo vidět pozadí, styly nadpisů a fontů tak, jak jsou nastaveny šablonou? Pátrala jsem v nastavení, ale bez úspěchu :-(
A ještě jedna blbá otázka k tomu: nevíte náhodou, zda je nějaká verze JCE editoru pro joomlu 3, která by vypadala přesně tak, jak posílám v příloze (editor.jpg)? Jde mi hlavně o panel nástrojů. Na pravém obrázku je tak, jak to vypadá nyní po instalaci JCE (verze JCE editoru je 2.3.4.4). Vlevo je výchozí editor na Joomle 2.5.x.
Přílohy:

08. led 2015 10:01 #119553
Odpověď od Bong
Moderátor
Podívjte se do JCE Administrace - Profil - Výchozí profil záložka Funkce, tam si vzhled a rozvržení panelu editoru přizpůsobíte.

Vzhled editovaného článku dle šablony by měl jít nastavit v Globálním nastavení JCE.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Wolfíí

08. led 2015 18:05 #119565
Odpověď od Wolfíí
Pokročilý uživatel
Děkuji, to nastavení panelů nástrojů jsem díky Vám našla :-)

Jen nemohu najít to nastavení vzhledu článku. Našla jsem v nastavení Formátování & Zobrazení - Styl editoru a tam mám nastaveno CSS soubor šablony, nevím zda je to ono, ale články vidím pořád úplně bez stylů.

10. led 2015 23:14 #119584
Odpověď od Ondra
Začátečník
To mě by naopak zajímalo, kdy vyjde J! 3.4 která už měla podle posledního vývojového plánu být dávno k dispozici :whistle:

Powered by Fórum