Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Několik dotazů na 3.x.x.

25. čvc 2016 22:07 #127729
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
je to z administrace nebo z frontend? Pokud z frontend, pošlete odkaz na stránky

pak si v CSS šablony pro toto okno nastavte pozadí nějaké barvy a ne transparent

25. čvc 2016 22:21 #127730
Odpověď od Pavel
Zkušený uživatel
Aby jste měla při psaní textu v JCE bílé pozadí nastavte si v Globálním nastavení JCE Styl editoru na výchozí a Reset stylu editoru na ANO

25. čvc 2016 22:41 - 25. čvc 2016 22:42 #127731
Odpověď od Pavel
Zkušený uživatel
Pokud však potřebujete při psaní textu v administraci stejné písmo jako máte nastavené ve vaší šabloně, tak to můžete udělat takto: stáhněte si přiložený soubor editor.css, který si uložíte do složky css ve vaší šablone (templates/vase_sablona/css), v přiloženém souboru si na řádcích 6,12,13 nastavíte typ požadovaného písma a velikost podle nastavení vaší šablony a v Globálním nastavení JCE si Styl editoru zvolíte Vlastní css soubor a o políčko níže napíšete
templates/$template/css/editor.css


Tato příloha není pro hosty přístupná.
Prosím nejprve se přihlaste nebo registrujte.

Tento příspěvek obsahuje soubor příloh.
Pro zobrazení se přihlaste nebo zaregistrujte.

26. čvc 2016 14:32 - 26. čvc 2016 14:33 #127734
Odpověď od Wolfíí
Pokročilý uživatel
Jupííí, mám to!!! :woohoo:
Děkuji oběma za odpovědi! I když jsem to neudělala tak, jak jste radili, tak jsem díky tomu přišla na způsob, jak to napravit.

Vytvořila jsem vlastní obrázek na pozadí (jednobarevnou malou plochu), dala mu vlastní název a nahrála ho v šabloně do složky images a v souboru editor.css v 3. řádku, kde je nastavení background, jsem přepsala původní název obrázku na ten nový a funguje to :-) Zezačátku jsem zkusila záznam o obrázku na pozadí jen smazat a nechat jen barvu, ale to nefungovalo. Nebo obrázek uvedený v editor.css smazat ze složky images, ale to pak zmizel i ze stránek, protože je uveden i v souboru template.css. Takže pro editor stačilo jen nahradit obrázek jiným, na kterým je text dobře čitelný.

Nyní se jednalo o TinyMCE edior a Joomlu 2.5, v JCE editoru a Joomle 3 jsem to ještě nezkoušela, ale myslím, že by to mělo fungovat i tam. Třeba se to někomu bude hodit.
Přílohy:

26. čvc 2016 18:15 - 26. čvc 2016 18:16 #127751
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
a nestačilo v tom css dát místo obrázku background-color:white;?
nebo lépe přepsat to v css v šabloně?

26. čvc 2016 19:21 #127766
Odpověď od Wolfíí
Pokročilý uživatel
To mi právě nefunguje, stále se zobrazuje obrázek i když nastavím jen barvu. Asi je to ještě někde v css uvedeno, ale nevím kde.

Powered by Fórum