Nastaveni pristupu administrace

Ondrej
01. srp 2014 12:53 #117301
Ahoj, chtel bych se zeptat jestli lze v zakladnim nastaveni joomla vytvorit uzivatele, ktery by mel idealne pristup do administrace, ale mohl pouze upravovat clanky a nahravat obrazky na web. Nebo alespon uzivatele ktery by nemel prava na mazani veskereho obsahu, pouze upravovani. Stale se mi nedari nastavit takoveho uzivatele. Predem dekuji za odpoved!

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Cony
01. srp 2014 14:13 #117315
Ano lze, musíte si pohrát s právy příslušné skupiny, ve které je uživatel zařazen. Můžete začít třeba se skupinou Manager, která je v základní instalaci, má přístup do administrace, ale je hodně "ořezaná".

Odpověď od Ondrej
01. srp 2014 15:01 #117323
Jestli to chápu správně, měl bych to nastavit v globálním nastavení - Práva? Pokud tam cokoliv nastavím u managera, tak mi to píše konflikt, co to přesně zanená? Jinak nadřazený uživatel managera je super user, to nevím jestli je správně, už jsem tam toho hodně přehazoval...

Odpověď od Cony
01. srp 2014 17:49 #117331
Manager by určitě neměl být pod superuserem, pak má povolené vše. A v globáním nastavení jen začnete, pokračovat budete vždy v možnostech jednotlivých komponent. V nastavení je tam vždy záložka na práva...

Odpověď od Ondrej
01. srp 2014 19:21 #117335
Stále nechápu proč mám hnedka u managera konflikt. V příloze jsou screeny globálního nastavení práv. Zkusil jsem třeba zakázat kompletně celou záložku uživatelé, ale stejně to nereaguje, myslím že bude chyba v tom konfliktu, ale proč?

Příloha SU.jpg nebyla nalezena.

Přílohy:

Odpověď od Cony
01. srp 2014 23:23 #117340
Ufff, vy máte všechny skupiny uživatelů poděděné od Super správce, tedy i registrované ve frontend části - takže Vám můžou vlýzt do administrace a cokoliv tam změnit???? To by ste si měl dát RYCHLE do pořádku.

Konflikt je tam proto, protože se snažíte zakázat managerovi něco na co má zděděný práva od super správce...

Odpověď od Bong
02. srp 2014 01:13 #117342
Možná, že by pro vás bylo přehlednější a jednodušší použít nějaké rozšíření pro správu oprávnění. Třeba ACL manager ( čeština ).

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Odpověď od Ondrej
02. srp 2014 08:52 #117344
Takže by to mělo být takto? Ale je tam stále konflikt.

Naštětstí to mám v testovacím modu, takže by se tam nikdo neměl dostat. Doufám že s vaší pomocí to dám v základním nastavení bez doplňku ;)
Přílohy:

Odpověď od Ondrej
02. srp 2014 10:03 #117345
Už se mi to chová jak má, můžete mi to prosím zkontrolovat jestli to je správně? Jen jestli se do administrace dostane pouze super user a manger?

Odpověď od Cony
02. srp 2014 23:39 #117352
Vypadá to snad Ok. Jen mne překvapuje, že Administrátorům zakazujete přístup do administrace a že registrovaným zakazujete přihlášení se na stránky. Pokud nemáte administrátory smažte si tu skupinu, aspoň to budete mít přehlednější, pokud nemáte přihlašování na stránkách, zakažte si registraci v nastavení uživatelů...
Poděkovali: Ondrej

Odpověď od Ondrej
03. srp 2014 17:31 #117359
Mám jen jednoho uživatele, ktrerý bude mít přístup na upravování článků, žádné další uživatele ani přihlášení na web nepoužívám. Skupiny jsem smazal. Děkuji za pomoc!!