Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (Včera)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Přechod z joomla 1.5 na 3.0

03. lis 2013 12:57 #112285
Přechod z joomla 1.5 na 3.0 od Tomas Klinkovsky
Uživatel
Dobrý den,

mám takový spíše všeobecný dotaz týkající se spíše SEO stránek. Vedu už dlouhou dobu web na joomle 1.5 rád bych přešel na novou verzi 3.0 (založí od základu nový web s použitím starých článků), ale mám starch, že přechodem na novou šablonu, novou struktu odkazů ztratím již tak dlouho době vybudovené pozice ve vyhledávačích atd.

Jaké jsou vaše názory a zkušenosti na tuto problematiku? Mnohokrát děkuji za vaše zkušenosti.

03. lis 2013 13:02 #112286
Odpověď od Bong
Moderátor
Nevím s čím si děláte starosti, ale pokud články migrujete a i na starém webu jste používal SEF odkazy, není problém aby vše bylo jako na původním webu.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

03. lis 2013 13:04 #112287
Odpověď od Tomas Klinkovsky
Uživatel
No na starém webu sef odkazy nebyly... tudíž existuje možnost jak vyexportovat odkazy, nebo vše budu muset udělat ručně?

03. lis 2013 15:58 #112290
Odpověď od Tomas Klinkovsky
Uživatel
Ještě mně napadá jedna věc, lze udělat nějaké přesměrování, když někdo zada web www.xy.cz/index/prace/supernabidky.html přesměrování na článek na www.xy.cz/supernabidky ???

Děkuji.

03. lis 2013 17:16 #112292
Odpověď od Bong
Moderátor
Takže jste v 'Nastavení SEO' měl zapnuté 'URL přátelské k vyhledávačům', jen jste neměl aktivní 'Použít přepis URL' a měl aktivní 'Přidat k URL příponu'. O to je to teď jednodušší.

Buď si upravíte .htaccess tak aby staré URL byly přesměrovány na nové, viz například www.jakpsatweb.cz/server/mod_rewrite/mod-rewrite-priklady.html nebo použijete nějaké rozšíření pro SEF adresy (AceSEF, JoomSEF, sh404SEF,...).

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

08. lis 2013 09:51 #112443
Odpověď od Matěj Škarka
Začátečník
Čistě pro moje studijní účely dodám svůj dotaz.

Je jako SEF odkaz považováno toto?

Př.:
Code:
http://www.domena.cz/135-jmeno-kategorie/456-jmeno-prispevku

Powered by Fórum