Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Problém s odinstalováním Captcha Seznam - event.nová šablona nabídněte, prosím

19. zář 2020 23:56 #142969
Odpověď od JJ
Uživatel
Problém je, že po vypnutí a odinstalovaní Captchy Seznamu zmizela naprostá většina modulů na main page, takže potřebuji nový template. Prostě ta šablona byla nějak provázaná s Captchou Seznamu. :-(

21. zář 2020 09:29 - 21. zář 2020 09:54 #142973
Odpověď od Bong
Moderátor
Zapomeňte na šablonu a dejte na rady výše.

  • vraťe si ze zálohy na web verzi se n3t Seznam Captcha, která tam byla před úpravami
  • v administraci Joomly vyberte Systém - Globální nastavení - Nastavení sezení - Zpracovatel sezení: Databáze
  • v administraci Joomly vyberte Systém - Globální nastavení - záložka Veřejná část - Nastavení webových stránek - Výchozí Captcha: Nevybráno
  • v administraci Joomly v Rozšíření - Spravovat - Spravovat najděte plugin n3t Seznam Captcha a přepněte jeho nastavení (Stav) na Zakázáno a následně plugin zaškrtněte a vyberte tlačítko Odinstalovat
  • aktualizujte na Joomla 3.9.21 v Komponenty - Aktualizace Joomla
  • nastavte a povolte si jiný plugin captcha (Captcha - reCAPTCHA nebo Captcha - Neviditelná reCAPTCHA), nebo najděte si plugin captcha, který vám vyhovujte (třeba na Joomla Extension Directory)
  • vybraný nastavený a povolený captcha plugin zvolte jako výchozí v Systém - Globální nastavení - záložka Veřejná část - Nastavení webových stránek - Výchozí Captcha

Plugin captcha jste nevypnul nebo neodinstaloval správně, proto vám to tam neustále píše. "Ke 30. 6. 2020 ukončujeme podporu captcha-api.seznam.cz a captcha.seznam.cz. Současné rozhraní už nebude dostupné..." a nebo "Captcha plugin buď není nastaven nebo nebyl nalezen. Kontaktujte prosím správce webových stránek."

Neustále píšete "... po smazání ... po vypnutí", pluginy Joomla je třeba opravdu odinstalovávat a ne mazat, případně nastavit i v Globálním nastavení.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: JJ

21. zář 2020 18:01 #142977
Odpověď od Cony
Moderátor
Jak píše Bong, postupujte systematicky :)

Seznam captcha jste měl pomocí toho pluginu n3t Seznam Captcha? Nebo to byla nějaká jiná integrace? Pokud n3t, jaká verze? Jak jste odinstalovával?

n3t Seznam Captcha jsem řešil na několika webech a nikde problém (samozřejmě krom toho, že se přestala zobrazovat) nebyl. Odinstalace také naprosto bez problémů. Spíš jste nějak spojil více věcí dohromady...

21. zář 2020 22:53 - 21. zář 2020 23:11 #142978
Odpověď od JJ
Uživatel
Nahrál jsem zkušebně starou zálohu i s db do jiné domény a udělal jsem vše krok za krokem dle Bonga. Klaplo to na první pokus! Velký dík!!!
Holt nejslabší článek počítače je mezi židlí a klávesnicí...

Ještě související dotaz: Pokud dojde, jako v mém případě, k nesprávnému odinstalování pluginu, lze to napravit a nebo je jediné cesta vrátit se k zaloze, kde plugin ještě nebyl odinstalován?

22. zář 2020 01:33 #142979
Odpověď od Cony
Moderátor
Řešit to vždy nějak lze, ale pořád jste nám ještě neprozradil JAK a CO jste teda odinstalovával :)

22. zář 2020 04:17 #142980
Odpověď od JJ
Uživatel
Rekapitulaced pro Conyho:
Nějak špatně jsem odinstaloval Captchu Seznam, takže to dělalo ty dříve popisované problémy, tzn.po odinstalování buď byl obsah main page celý, ale překrývající se některými částmi main page Seznamu, + plus jeho hláškou o ukončení podpory,(pokud zustala Captcha v Globálním nastavení) a nebo z obsahu mail page zustalo nefunkční torzo.
Vrátil jsem se tedy, dle rady Bonga z 21.9., daleko zpět až na zálohu před update na versi 3,9 20. udělal všechny jím doporučené kroky ve správném pořadí, včetně opětovného update na 21 a vše se chová jak má, díky Bohu.
Nicméně to tzn., že musím znova vložit články a jpg do obsahu, které mezi tím chybí, protože jsem se musel vrátit k záloze až před 5.9., kdy jsem udělal původní update na 3,9 21.
Teď to ještě musím zkusit na původním serveru, kde je PHP 7,2, protože tam to zbuchlo tak, že Joola nespustila vůbec, kdežto jinde, pod versí PHP 5,6 ano a proto jsem následně všechny pokusy dělal tam.
Kdybych se obrátil s prosbou na ochotné a vstřícné lidi Joomlaportálu dříve a nečekal přes týden na slíbenou pomoc od autorů instalace template s captchou Seznamu , (na kterou ostatně čekám dodnes), tak jsem si mohl ušetřit desítky hodin pokusů pokus/omyl neboť stahování a naloudování záloh trvalo, vzhledem k rozsahu stránek celou věčnost a hlavně bych byl schopen rychle obnovit funkčnost webu. Ještě jednou díky všem, kteří zabývali mým problémem a hlavně Bongovi, který napsal "Blbuvzdorný" návod, jak z toho ven!

Powered by Fórum