Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

JCE 2.9.29 update

19. zář 2022 23:23 #146953
Odpověď od Bong
Moderátor
Před úpravou configuration.php jste se alespoň dostal do administrace. Pravděpodobně jste upravil soubor špatně, nebo je uložen v nesprávném kódování (musí být UTF-8 a ne ANSI-1250, jak je vidět na screenu editoru).
 

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

20. zář 2022 02:18 #146955
Odpověď od Cony
Moderátor
Je to tak, podařilo se Vám uložit soubor configuration.php ve špatném kódování češtiny, proto Vám teď web nejede. Obnovte ze zálohy a zkuste změnit znovu, tentokrát v UTF-8.
Na přechod PHP 7.4 na 8 dost pravděpodobně nebyl připraven některý z pluginů, proto ty chyby...

20. zář 2022 17:23 - 20. zář 2022 17:25 #146967
Odpověď od Miroslav Čábelka
Návštěvník
Ten screen jsem měl otevřený pouze v editoru, který nebyl přepnutý na správné zobrazení UTF-8. Soubor configuration.php v UTF-8 je. A ještě jsem ho pro jistotu znovu přeuložil v UTF-8.
Ale nenastala žádná změna, web pořád nefunguje. :-(

A nejsem si jistý, zda mi update na Joomla 4 celý web nerozhodí, budu řešit, že některé komponenty nebudou fungovat a určitě nebude podoprována šablona, kterou používám. :-(
Jedná se o celkem objemný web, na kterém je množství práce a celý ho nově předělat od začátku v Joomla 4 je sebevražda.

Asi to nepůjde vyřešit jinak, než, že web přesunu na nějaký server, který bude nabízet PHP 7.4, protože pod PHP 8 to asi prostě nepůjde v Joomla 3.10.11 nebo v nějakém jejím modulu nebo pluginu (ale nevím v kterém).
 

20. zář 2022 19:30 #146975
Odpověď od Bong
Moderátor
Žádné update se vám nepovede, když rozšíření J4 nepodporují. Ani to nezkoušejte. Řešíte následek a ne příčinu.

Ze zálohy webu nakopírujte původní neupravený configuration.php na web. Pak byste se měl zase dostat do administrace i když bude částečně nefunkční.
Pak soubor configuration.php upravte podle dřívějších pokynů v nějakém rozumném editoru: Notepad++, PSPad,...
Po úpravě přejděte na hlavní stránku (front) webu a podívejte se co se vypisuje za chyby.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

20. zář 2022 21:11 #146976
Odpověď od Miroslav Čábelka
Návštěvník
Je mi to líto,
ale i když upravím configuration.php, a nahraju na server, tak se nezobrazí ani web, ani se nedostanu do administratorského rozhraní a jediná chyba, která se stále zobrazuje je HTTP ERROR 500.

do configuration.php jsem doplnil následujcící:
public $error_reporting = 'development';

:-(
Přílohy:

20. zář 2022 21:48 #146977
Odpověď od Bong
Moderátor
To dost dobře není možné. Skutečně jste udělal:

Ze zálohy webu nakopírujte původní neupravený configuration.php na web. Pak byste se měl zase dostat do administrace i když bude částečně nefunkční.

A nedostanete se do administrace?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum