Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Fotobanka

01. zář 2021 20:37 #144792
Odpověď od David Korda
Uživatel
Takže nic, nezbývá než hledat dál, nebo nechat utíkat peníze za neprodané fotky. Asi jsem vymyslel něco co jsem špatně popsal. Nejde mi o robustní řešení typu iStock.com.
Myslel jsem mnohem jednodužší řešení, kdy v galerii přibude ikonka koupit a zájemce si bude moci fotku, více fotek koupit on line. Náhledy a střední velikost pro zobrazení v galerii s vodoznakem a původní velikost bez vodoznaku bude schovaná v galerii pro on line prodej tak nějak jak to dneska má například řešené Phoca, tam pokud nechci, tak se originální velikost ani nezobrazí ...
A řešení vyhledávání podle IPCT, to by mělo pomoci při vyhledávání ve fotkách, jedno jestli je budu zadávat sám, nebo to bude několik autorů.
Vyhledávání ideál něco jako má fotobanka ČTK, něco jsem podobného viděl v Joomgalery, ale není to tak sofistikované. Takže práci s IPCT už někeré galerie umí.

01. zář 2021 22:22 #144793
Odpověď od Cufe
Admin
Jednoduše: Chcete e-shopové řešení pro fotogalerii. Tedy specifický e-shop pro prodej mediálních souborů.

Zvolte si tedy, co chcete:
a) Buď si to postavíte na Phoca Cart, ale nebudete mít klasickou jednoduchou fotogalerii, kdy jednoduše nahrajete fotky do kategorie, nýbrž vložíte každou 1 fotku jako 1 produkt.
b) Zaplatíte si vývoj rozšíření, které potřebujete, nebo nějaký plugin, který Vám Phoca Gallery rozšíří o požadovanou chybějící funkcionalitu, ale i tak si myslím (přesněji jsem 100% přesvědčen), že Vám na to Vámi představovaných 20000 Kč stačit nebude. Taková je prostě realita.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

01. zář 2021 23:08 - 02. zář 2021 11:20 #144794
Odpověď od H13
Admin
Kdybych já měl za úkol něco takovýho udělat, udělal bych to takto:

1) Použil bych Phoca Cart, což asi nikoho nepřekvapí, úplně zjednodušené minimalistické demo pro stock photo stránku (fotobanku): www.phoca.cz/stockphoto/

Jak píše Cony, zobrazení galerie bude to nejjednodušší.

2) Napsal bych si import, který by rozparsoval IPTC do parametrů v Phoca Cart, abych ta data nejen mohl hledat, ale taky filtrovat.

Tedy kromě hledání v klíčových slovech, popiscích a titulcích, bych také chtěl filtrovat.

3) Nevím, co máš na mysli pod pojmem omezení prodeje dle požadované licence?

4) Automatizovaný online prodej přes platební bránu je u ecommerce rozšíření standard.

5) Protože bych měl oddělenou zobrazovací část od prodejní (stahovatelné), pak by každý produkt měl vlastní stahovatelný zip a pro kategorii bych si napsal buď skript nebo bych manuálně tvořil zipy všech fotek v kategorii jako další produkt. Pravděpodobně bych si asi dopsal něco jednoduchýho, co by propojovalo fotku s tímto produktem (všechny fotky z kategorie) jako "related products".

6) Zobrazení IPTC dat, který by automaticky byly exportovaný z IPTC do databáze produktu, by v detailu zboží byla otázka menší změny v template override.

7) Zápis copyright do prodaných snímků - proč ho netvořit rovnou při export/importu do eshopu - nemusí být v zobrazovací části, ale ve stahovatelné.

Nyní se bavíme jen o nějakém možném technickém provedení nějaké opravdu minimalistické fotobanky. Co se týče možnosti prodávat také řešení jako placené rozšíření, tak ta se limitně blíží nule, protože pokud to někdo s takovou fotobankou myslí vážně, pak budou platit ty náklady, co zde ostatní uváděli a rozhodně by se prodej nikdy nevrátil. Navíc se zde opravdu nebavíme o komponentě jako celku, ale o komponentě, která by byla jako malá součást celkového řešení, které lze jen těžko prodávat jako jednotný produkt.

Podle mě je použití CMS a nějakého ecommerce řešení dobrý nápad, ale pouze jako základ pro robustní aplikaci, kterou pak musí upravovat a tvořit někdo, kdo nejen rozumí celému CMS a danému ecommerce, ale bude rozumět kompletně i problematice fotobank.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

30. říj 2021 23:07 #145111
Odpověď od David Korda
Uživatel
Na celý nápad jsem nezapoměl, jen práce a další povinnosti ho poslaly na chvíli mimo můj hlavní zájem zvolna specifikuji požadavky, a za nedlouho se ozvu s tím jak bych si fotobanku představoval a dotazem jestli jhe vůbec mnou navrhované řešení reálné a kolik by stálo případné programování mých nápadů ...
Stále si myslím, že se snad podaří vymyslet řešení ...

30. říj 2021 23:24 - 30. říj 2021 23:26 #145112
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Jasně, ale můj čas zdarma jste již vyčerpal :D

A protože se návrhem projektů, aplikací a řešení živím, omlouvám se, ale bohužel budete muset počkat na jiné borce, co Vám to zanalyzují zadarmo a rádi.

Směrů jak postupovat, jste již dostal, postupoval bych dle nich a domluvil se s někým na dalším konkrétním postupu.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

30. říj 2021 23:29 - 30. říj 2021 23:37 #145113
Odpověď od David Korda
Uživatel
Milý Rudolfe, jak píše pan Pavelka (H13) je to o diskusi a hledání řešení, děkuji za neplodný příspěvek do diskuse. Asi jste nebyl cílovou skupinou. Možná by jste dokázal někde směrovat mé nápady k realitě, ale dovedu si celou situaci představit bez Vás.

Powered by Fórum