Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Quantum Manager - bezplatné rozšíření pro správu souborů a médií

27. zář 2019 14:45 #140831
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Děkuji Eugene za ukázku.

Dotaz:

V čem se liší oproti již fungující komponentě Simple Image Gallery Pro, kterí podle mne má podobné ne-li stejné funkce a zdařile nahrazuje komponentu com_media.

Děkuji

Rudolf

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

27. zář 2019 14:54 - 27. zář 2019 14:55 #140832
Odpověď od H13
Admin
Neznám Simple Image Gallery Pro, ale ze screenshotů to vypadá, jako standardní editor plugin, tedy klikneš na tlačítko a vloží se do článku plugin kód.

Quantum Manager kompletně nahrazuje com_media všude, tedy klikneš na výběr obrázku a vybereš obrázek - je jedno pro jakou aplikaci, není to plugin kód.

Tedy např. v modulu vyberu obrázek:



A rovnou si ten obrázek upravím a poté vyberu:



Aplikace je napsaná ve Vanilla Javascriptu a funguje celkem svižně.

(ale možná to samé platí pro Simple Image Gallery Pro, nevím, neznám)

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Eugene

27. zář 2019 17:48 - 27. zář 2019 18:09 #140837
Odpověď od Eugene
Nováček

Rudolf napsal: Děkuji Eugene za ukázku.

Dotaz:

V čem se liší oproti již fungující komponentě Simple Image Gallery Pro, kterí podle mne má podobné ne-li stejné funkce a zdařile nahrazuje komponentu com_media.

Děkuji

Rudolf

Nikdy jsem nepoužil Simple Image Gallery Pro, ale přes podobné funkce má tento plugin jinou koncepci a se používá spíše jako galerie, která má být vložena do článků Joomly (včetně generování miniatur), zatímco Quantum je nástroj, který vám usnadní práci se soubory.
Také editor JCE a YOOtheme Pro přicházejí s vlastními mediálními systémy, ale jsou zabudovány a mohou být použity uvnitř těchto produktů pouze, zatímco Quantum může nahradit com_media a může být použito v jakémkoli rozšíření třetí strany, jak H13 zmínil výše.

V nedávné verzi 1.3.0 jsme vydali novou funkci, která umožňuje připojit soubory uvnitř článku. Soubor lze převzít z takzvaného Scope (oblasti), pro který můžete nastavit šablonu.
Dovolte mi vysvětlit na screenshotech:

1. Zde můžeme upravit šablonu pro Scope 'Music'.


2. Nyní můžeme kliknout na Music Scope v levém postranním panelu a vybrat soubor, který se má připojit (vložit) do obsahu.


3. Soubor mp3 byl vložen do článku.

Také si můžete vytvořit vlastní Scopes (nevím český analog tohoto slova, něco jako oblast) a nastavit šablony.
Např. může to být styl Uikit / Bootstrap a ikona Font Awesome v tlačítku).
Je tedy snadné přizpůsobit se a funguje to.


Klíčem k pokroku jsou konkurenční produkty ;-)

Eugene.

norrnext.com - rozšíření pro Joomla

Dobrý den, čeština není můj rodný jazyk, omlouvám se za chyby

30. zář 2019 00:33 - 01. říj 2019 11:14 #140841
Odpověď od Bong
Moderátor
Jako náhrada za Správce médií to je velice zajímavá volba s rozšířenými možnostmi (na správu a vkládání souborů citelně rychlejší než Media), ale klasicky třeba chybí možnost přesunout soubor, vložit do obsahu článku více obrázků najednou, skrývat některé typy souborů,....

Dále jsem narazil na několik problémů a chyb, z nichž některé mohou až znemožnit používání:

Při vkládání souboru do článku přes 'Attach file' se objeví pohodlné dialogové okno, které se chová responzivně, naproti tomu při vkládání obrázku přes Joomla tlačítko 'Image' je okno zobrazené nesprávně, okno je malé a nepraktické. Navíc se v něm nabízí všechny typy souborů a ne jen obrázky, spodní část dialogu okna nejde přeložit.
V obou dialogových oknech není možno přeložit tlačítko 'Insert file' a toto tlačítko se navíc nechová responzivně (popisek nemizí) a na malých obrazovkách tak může být nedostupné!

V manageru se při mazání složky objeví okno dotazu pro potvrzení smazání (i u prázdné složky). Při mazání souboru se soubor odstraní bez varování.
Funkce zmenšení nebo ořezu vyprodukuje obrázek hodný 8 bitových počítačů, nedává příliš uspokojivé výsledky.
Nelze nastavit způsob třídění zobrazených souborů (dle názvu, času,...) a nebo zobrazování určitých typů souborů (pak se v každé složce motá třeba index.html).
Po přepnutí do celého okna nelze přeložit tlačítko 'Close'.
V 'Options' nemá většina položek nastavení "bublinovou nápovědu", nelze tedy upřesnit a doplnit, co která funkce dělá a k čemu slouží.
Schází možnost překladu rozevíracího seznamu u nastavení vodoznaku.

Chybí soubor překladu u pluginu Quantum Manager Quick Icon. A v nastavení pluginů všeobecně nemá většina položek nastavení "bublinovou nápovědu", nelze tedy upřesnit a doplnit, co která funkce dělá a k čemu slouží.

Přesto jsem vytvořil český překlad komponenty a pluginů. Můžete stahovat na stránce: www.bongovo.cz/ke-stazeni/category/192-quantum-manager

EDIT: po průběžném testování jsem ještě předchozí text upravil a stejně tak i český překlad. Nezbývá než konstatovat, že používání je rychlé a příjemné a donutí vás trochu si uklidit na webu :-). Šablony pro vkládání souborů pak mohou umožnit zbavit se různých tlačítek pro vkládání z dalších komponent, veškeré vkládání do obsahu pak lze obsluhovat z jednoho místa, jedním tlačítkem. Palec nahoru.





I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Linelabcz

01. říj 2019 14:10 - 01. říj 2019 14:12 #140844
Odpověď od Eugene
Nováček
Ahoj Bong,
Děkujeme za vaše komentáře, zakládané problémy UX a za překlad!
Problémy vyřešíme a v příští verzi provedeme vylepšení.

Musím se však zeptat na pár otázek.

Při vkládání souboru do článku přes 'Attach file' se objeví pohodlné dialogové okno, které se chová responzivně, naproti tomu při vkládání obrázku přes Joomla tlačítko 'Image' je okno zobrazené nesprávně, okno je malé a nepraktické. Navíc se v něm nabízí všechny typy souborů a ne jen obrázky, spodní část dialogu okna nejde přeložit.
V obou dialogových oknech není možno přeložit tlačítko 'Insert file'


Funkce příloh souborů je součástí pluginu a lokalizace přichází v jiném souboru en-GB.plg_editors-xtd_quantummanagercontent.ini. Našli jste to?
Pokračoval jsem na váš web, ale stažení české lokalizace pro Quantum Manager vyžaduje uživatelský účet.
Pro správu lokalizací používáme Transifex. Je to velmi užitečné pro aktualizaci lokalizací po uvolnění nové verze.
Zvu vás, abyste se k ní připojili: www.transifex.com/norrnext/quantum-manager/

Po přepnutí do celého okna nelze přeložit tlačítko 'Close'.

Existují následující řetězce:
COM_QUANTUMMANAGER_FIELDS_QUANTUMUNSPLASH_CLOSE="Close"
COM_QUANTUMMANAGER_WINDOW_CLOSE="Close"

Předpokládám, že jste je přeložili. Chtěl bych tento problém reprodukovat s lokalizací české Joomly, ale nejprve si musíte lokalizaci stáhnout.

V 'Options' nemá většina položek nastavení "bublinovou nápovědu", nelze tedy upřesnit a doplnit, co která funkce dělá a k čemu slouží.

Myslíte si duplikovat názvy param v popisech nebo přidat další komentáře? Chystáme připravit rozšířenou dokumentaci a nahrát video, protože pochybuji, že je možné poskytnout jasné informace o tom, jak používat Scopes.

po průběžném testování jsem ještě předchozí text upravil a stejně tak i český překlad. Nezbývá než konstatovat, že používání je rychlé a příjemné a donutí vás trochu si uklidit na webu :-). Šablony pro vkládání souborů pak mohou umožnit zbavit se různých tlačítek pro vkládání z dalších komponent, veškeré vkládání do obsahu pak lze obsluhovat z jednoho místa, jedním tlačítkem. Palec nahoru.

Páni, díky za vřelá slova! Je hezké si to přečíst! :-)
Bylo by skvělé, kdybyste na JED napsali několik řádků:
extensions.joomla.org/extension/quantum-manager/

Hodně štěstí při používání Quantum Manager!

norrnext.com - rozšíření pro Joomla

Dobrý den, čeština není můj rodný jazyk, omlouvám se za chyby

01. říj 2019 22:54 - 01. říj 2019 23:24 #140845
Odpověď od Bong
Moderátor

Eugene napsal: ... Musím se však zeptat na pár otázek...


Český překlad je kompletní. Problém s jeho funkčností byl v tom, že INI soubory překladu byly standardně nahrány do jazykových složek administrator/language/cs-CZ/ a language/cs-CZ/. To však nestačí a musí být ještě nahrán minimálně překlad komponenty do administrator/components/com_quantummanager/language/.

Upravil jsem instalátor jazykového balíčku, teď už by měl být překlad bez problému.

Transifex nemám zrovna v oblibě, ještě se rozmyslím.

Poznámka: víte, že na vašich stránkách nelze balíčky překladů z Transifex stáhnout? Soubor ZIP se sice stáhne, ale obsahuje pouze neplatný instalační XML.

Myslíte si duplikovat názvy param v popisech nebo přidat další komentáře? Chystáme připravit rozšířenou dokumentaci a nahrát video, protože pochybuji, že je možné poskytnout jasné informace o tom, jak používat Scopes.


Měl jsem na mysli chybějící _DESC ke každé _LABEL, v celé 'Options'. Uživatel přece nechce třeba jen kvůli upřesnění pátrat v dokumentaci.


I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum