Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

E-Shop pro Joomla

02. říj 2018 13:54 #137160
Odpověď od Cony
Moderátor

Linelab napsal: Opravím Conyho, je to Phoca Cart.

Ruce byli rychlejší než hlava :)

02. říj 2018 14:03 #137161
Odpověď od Cony
Moderátor

Enyoj napsal: Dovolím si nesouhlasit. Co přesně je omezené ? Nevíš co povídáš....
Ano je to "krabicové" řešení, ale je stále udržováno ve funkčním stavu (hlavně profesionálně) a to vidím jako hlavhí plus.
U InShopu existují externí firmy které jsou schopni doplnit požadované vlastnosti a grafiku dle libosti.

V tom že je to krabicové řešení se shodneme. Osobně bych to nazval spíše "vlastností" než "výhodou" nebo "nevýhodou". Má to prostě své plus i minus. Omezení funkcí tam prostě je, vždy se dá vymyslet něco co základ neumí, a zákazníci jsou občas hodně kreativní :) Otázkou jsou pak náklady na doplnění takové funkce, popř. zda je to vůbec možné. Přiznávám, nevím teď z hlavy zda se jednalo o InShop, ale u podobného řešení jsem se setkal s tím, že řekli to prostě nelze, a celý shop se musel předělávat na jiný systém.

Enyoj napsal: Pokud nemáš základní znalosti php, html, css, js, ... tak bych do Joomly vůbec nešel ( kdybych to byl býval věděl ). Pokud tyto znalosti nemáš, bude udržení funkčního webu stát buď hodně času nebo ještě více peněz.

Nicméně u Joomly máš tu možnost, pokud php, css apod znáš. U krabicových systémů obvykle ne, nebo ne do takové míry.
A pokud ne, pak už je to jen o tom, co bude stát víc, zda rozšíření krabicového systému, nebo Joomly.

Tím nijak krabicová řešení neshazuji, jak jsem psal na začátku, má své "vlastnosti" a "omezení", která je potřeba důkladně zvážit i s výhledem do budoucna. Někomu se prostě vyplatí Joomla, někomu krabicové řešení a někomu eshop na míru.

02. říj 2018 14:14 #137162
Odpověď od H13
Admin
Ahoj,

U InShopu existují externí firmy které jsou schopni doplnit požadované vlastnosti a grafiku dle libosti.


Tady si troufám tvrdit, že je to spíš argument pro Joomlu!. Zatímco pro InShop existují jednotky nebo desítky firem, které jsou schopny doplnit požadované vlastnosti a grafiku, u Joomla! jsou to tisíce firem/freelancerů/...

Joomla! má nějaký systém kódování a její hlavní výhodou je to, že nejenže je možné např. její nějaký eshop doplnit a upravit, ale hlavně díky pluginům (funkčnost) a možnost přepisování výstupu (grafika) je to možné udělat relativně nezávisle na daném řešení. Tedy při updatu se nejenže modifikace neztratí, ale oni budou v 99% funkční nadále.

Funkční profi shop bude za peníze.

Ano, s tím souhlasím, cena ovšem nemá být tou primární výhodou. Primární výhodou je otevřenost kódu, který lze použít jako základ a modifikovat ho podle svých potřeb. A když příjdeš o nějakého vývojáře, šance nahradit ho je mnohonásobně vyšší. Pokud je základ řešení zdarma a otevřené, je to skvělá věc pro rozsáhlé prozkoumání a vyzkoušení takového řešení. Dále má člověk podklady, když shání někoho pro další úpravy, atd.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

02. říj 2018 14:28 #137164
Odpověď od Enyoj
Návštěvník
joomla jako taková je OK - o tom žádná.
S eshopem jsem si prošel cestu

1) Joomla + VM - vypadá zdánlivě jednoduše a hlavně levně ALE opak je realitou

2) Řešní na míru - (cena cca 100.000 - celý kód je zakoupen .. ) - neuvěřitelně "neforemné" a uživatelsky nepřívětivé ... a hlavně toto řešení je "jednou pro vždy" . Potřebuješ úpravu a nikdo jiný než "výrobce" tomu nerozumí.
Jasně s Peckadesingem to je jiná liga, ale moje požadavky odhadli na 500.000,-

3) InShop - "krabice" + externí firma - kostra eshopu včetně hostingu je Zoner tj. záruka funkčnosti a externích firem je několik. Takže je volba.
Cena 1000,- měsíčně a úpravy cca 50-70.000,-

02. říj 2018 14:46 - 02. říj 2018 14:46 #137165
Odpověď od H13
Admin

záruka funkčnosti a externích firem je několik

Jak jsem psal výše, u Joomly! a nějakého e-shop řešení není několik firem, ale tisíce. A ještě jsem se nikdy nesetkal s někým, kdo by na jedné straně (zákazník) nepožadoval záruku funkčnosti a na druhé straně (prodejce) záruku funkčnosti neposkytoval.

Argumentece částkami je také nekorektní, protože vždy záleží na dané situaci, a jestli ti např. někdo ve chvíli, kdy má hodně práce, řekne, že ti to udělá za 100.000,- a nezeptáš se nikoho jiného, pak to vůbec není vypovídající.

Argumentace Joomla! + VM je také scestná, pokud člověk dnes chce profesionální řešení, rozhodně nesáhne po VM, ale po jiných alternativých, kterých existuje pro Joomlu! hodně.

Připadá mi to, jako když mi někdo tvrdí, že PHP není programovací jazyk a že je to hračka pro děti, atd. No a když mu řekneš, že např. jeden z nejvýdělečnějších projektů poslední doby, s obsluhou cca 2 miliard uživatelů - Facebook - je postaven na PHP, tak tím diskuze končí.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

02. říj 2018 15:33 - 02. říj 2018 15:39 #137167
Odpověď od Enyoj
Návštěvník

H13 napsal:

záruka funkčnosti a externích firem je několik

Jak jsem psal výše, u Joomly! a nějakého e-shop řešení není několik firem, ale tisíce. A ještě jsem se nikdy nesetkal s někým, kdo by na jedné straně (zákazník) nepožadoval záruku funkčnosti a na druhé straně (prodejce) záruku funkčnosti neposkytoval.

Jasně, ale tisíce je mino ČR a v ČR jich je hodně málo. Funkčnost je jedna věc a aktualizovat dle legislativy je věc druhá.

H13 napsal:

Argumentece částkami je také nekorektní, protože vždy záleží na dané situaci, a jestli ti např. někdo ve chvíli, kdy má hodně práce, řekne, že ti to udělá za 100.000,- a nezeptáš se nikoho jiného, pak to vůbec není vypovídající.


Věř tomu, že jsem se ptal a to na dost místech. Od Peckadesingu přes A-NET , shoptet.cz,eshop-rychle.cz ....

H13 napsal: Argumentace Joomla! + VM je také scestná, pokud člověk dnes chce profesionální řešení, rozhodně nesáhne po VM, ale po jiných alternativých, kterých existuje pro Joomlu! hodně.

Ano, ale VM+J! jsem začal řešit v roce 2008 s ARTIO (s panem Jiřím Trumpešem - člověk který opravdu Joomle rozumí). Dnes bych také volil asi radějí Tvoje řešení Phoca Cart

H13 napsal: Připadá mi to, jako když mi někdo tvrdí, že PHP není programovací jazyk a že je to hračka pro děti, atd. No a když mu řekneš, že např. jeden z nejvýdělečnějších projektů poslední doby, s obsluhou cca 2 miliard uživatelů - Facebook - je postaven na PHP, tak tím diskuze končí.

?!? v tomto vlákně řešíme eshop ... jako uživateli mě je úplně jedno na čem web běží ...

Powered by Fórum