Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Idea Tip na akci – jen pro inspiraci

14. úno 2018 17:53 #134191
Tip na akci – jen pro inspiraci od MaK.
Zkušený uživatel
Ač newordpressař, dovolím si vložit tip na akci – jen pro inspiraci pro tuzemské joomlí šéfovstvo.
2018.prague.wordcamp.org/program/

MaK.

--- -- -

14. úno 2018 19:31 #134192
Odpověď od HonzaG
Moderátor
Díky za tip,
jen nechápu Tvou poznámku o šéfstvu. To jako očekáváš, že se vše bude dít samo o sobě? To jak JP vypadá a funguje, stejně tak, kolik se koná Joomla akcí je výsledek zapojení všech. Dokud bude stát komunita na 5ti lidech, budeš se muset kochat na akcích jiných skupin.

Bohužel takový je fakt a stav v naší zemi.

HonzaG

::: Nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci... :::

14. úno 2018 22:21 #134196
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Kdepak, honzagu, neočekávám nic. Plně souhlasím s tím, že je to vizitka nás všech.

Ale… někdo tento portál založil, někdo je například vlastníkem domény Joomla.cz, a někdo (vím, kdo) dokonce před pár měsíci obeslal členy JP, možná jen některé, to nevím, s informací o dalším možném vývoji ohledně komunity okolo tuzemské Joomly. Možná se něco děje v zákulisí, osobně o tom bohužel nevím nic více.

Pokud se neděje nic, proč to usnulo? Jak mohou ostatní členové pomoci? Je zde nějaký lídr, který to tady všechno udržuje při životě? Tak to třeba prosím ber jen jako touhu po více informacích.

Malinko zatím sonduju, zajímají mě názory ostatních, viz vlákno www.joomlaportal.cz/forum/74-ostatni-dis...omlu?start=12#134177

MaK.

--- -- -

15. úno 2018 10:08 #134204
Odpověď od Vladimír Smitka
Uživatel
Ahoj, jsem jedním z organizátorů WordCampu a chtěl bych jen přidat pár zkušeností. Když se WordCampy před 5 lety začaly pořádat, tak za tím stáli asi 3-4 lidé, takže to není o tom, že by bylo potřeba mít nějakou silnou autoritářskou základnu.

Ve WP komunitě funguje více akcí, zhruba jednou měsíčně (někdy s přestávkami) je WP Pivo, kde se sejde jen opravdu hrstka lidí v hospodě a povídá si, zorganizovat něco takového není složité - proběhne to párkrát a pak už se to samo začíná v komunitě šířit. Důležité je nebýt zklamán, když poprvé přijdou jen jednotky lidí a zkoušet to dál :-). Takový hodně základní přehled akcí máme vypsaný na wiki cs.wikipedia.org/wiki/WordPress#%C4%8Cesk%C3%A1_komunita

Na našich akcích rádi uvidíme i členy dalších komunit, na WordCamp nám často jezdí i lidé z Drupal komunity a samozřejmě jsou diky Drupal tričkům dobře viditelní :-)

Lidé z WP komunity pořádají třeba i obecnější www.oskonference.cz/ , kde jsme měli třeba i Joomlu. Obecně nejtěžší je "aktivovat" komunitu, aby se o dění trochu aktivněji zajímala. K tomu nám trochu přispívá slack - máme wpcz.slack.com a drupalisté mají drupalcz.slack.com, nevím zda něco podobného máte i v Joomla komunitě. Zde občas narážíme na to, že občas někdo dostane nápad na vytvoření dalšího komunikačního kanálu - FB skupiny, dalšího slacku a podobně, což štěpí komunitu. Zde je potřeba spolknout ego a snažit se vše koncentrovat na jeden kanál a spolupracovat.

Rád poskytnu více vhledu do naší komunity a budu rád i pokud byste se rozhodli navštívit WordCamp :-)
Poděkovali: MaK.

15. úno 2018 10:32 #134207
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Smitko, díky za možnost nakouknout pod pokličku :-)

Slack jsem zakládal, ale jsme tam zatím jen 2 ––> joomlasvet.slack.com

Facebook group jsem taky založil ––> www.facebook.com/groups/joomlasvet , tam by se snad někdo časem přidat mohl.

Stále trošku věřím, že nějakou živou komunitu v CZ/SK dáme možná někdy do kupy. Ale osobně bohužel narážím dost na limity samotného systému v podobě chybějících rozšíření. Jelikož nejsem programátor, nezvládám si je postavit sám a na zakázku by to bylo hodně finančně nákladné. Navíc se jedná třeba o funkcionality, které jsou např. pro WP běžně dostupné.

Vlastně kvůli tomu jedinému stále zatím váhám, kterým směrem se dál vydat.

MaK.

--- -- -

15. úno 2018 12:34 - 15. úno 2018 12:34 #134210
Odpověď od fwd
Pokročilý uživatel
Zdravím všechny,

kolega Smítka mě předešel (zdravím zvláště).Právě o tom jsem chtěl psát. O tomhle jsme i diskutovali na Pyvu v Plzni (seděl jsem naproti). Dokonce prý v Písku bylo dost Joomlistů. Těším se na letošní.
Jsem trochu přespolní, ale na akce typu LinuxDays apod. rád jezdím. Už jsme to tu jednou řešili, ale nijak se nikomu nikam nechce. Na jaře jsou akce jako WordCamp, InstallFest apod., které jsou zaměřené na Opensource, mohli bychom se tam třeba vidět,... nemusíme hned organizovat něco velkého.

Powered by Fórum