Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

jak upravit odkazy v sekcích

20. zář 2016 21:36 #128454
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Nechtěl jsem se s nikým dohadovat, dokud si to nezkusím.
Sám tuto šablonu (Yougrids) používám a neměl jsem nikdy zásadní problém.

Takže jsem si nainstaloval čistou joomlu 3.6.2 s ukázkovými daty a tuto šablonu.

Výsledek je zde: alcan.8u.cz/

nakopíroval jsem si tři blogy a do nich rozkopíroval články.

Vše je tak, jak jste vy chtěl.
Není tedy pravdou, že by šablona vykazovala chyby a musel se udělat přepis blog_links.php do šablony a ten upravit, jak psal Cony.

Od začátku tvrdím, že jste si někde něco blbě nastavil když jste to testoval a jak vidíte, asi je to pravda.
přepis blog_links.php není systémovým řešením a může v budoucnu i působit problémy.

Musíte najít, co jste blbě nastavil ať v šabloně (nejpravděpodobněji) nebo v blogu..

Pokud máte chuť ještě testovat, odinstalujte šablonu a nainstalujte ji znovu. Tím se obnoví výchozí nastavení.

Na alcan.8u.cz/ jsem u všeho nechal výchozí nastavení

20. zář 2016 22:02 - 20. zář 2016 22:04 #128456
Odpověď od Tomas S.
Nováček
děkuju. vypadá to tam dobře. Zkusím tedy přehodit šablonu a dám sem vědět. Pravděpodobně v průběhu zítřka.

20. zář 2016 22:21 - 20. zář 2016 22:24 #128458
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
jestli chcete, dám Vám klidně na to alcan.8u.cz/ administrátorský přístup
jen pro jistotu:
šablona - www.youjoomla.com/joomla-templates/yougr...te-yjsg-powered.html
dokumentace - www.yjsimplegrid.com/documentation

na to že je zdarma, toho umí dost, namátkou:
měnit velikost pozic, rušit pozice, měnit vzhled šablony pro libovolnou položku menu, horní, boční a spodní skrývací (vyjíždějící) pozice, prakticky libovolná úprava layoutu, dostatečné množství pozic atd. atd.

PS šablona má téměř u všech voleb tlačítko "reset to default" je možné, že by to stačilo, ale vzhledem k zásahu do kódu je lepší ji odinstalovat a nainstalovat

20. zář 2016 22:47 #128459
Odpověď od Cony
Moderátor

ernst napsal: nakopíroval jsem si tři blogy a do nich rozkopíroval články.
Vše je tak, jak jste vy chtěl.
Není tedy pravdou, že by šablona vykazovala chyby a musel se udělat přepis blog_links.php do šablony a ten upravit, jak psal Cony.

Od začátku tvrdím, že jste si někde něco blbě nastavil když jste to testoval a jak vidíte, asi je to pravda.
přepis blog_links.php není systémovým řešením a může v budoucnu i působit problémy.

Musíte najít, co jste blbě nastavil ať v šabloně (nejpravděpodobněji) nebo v blogu..


To je omyl. Úprava (přepis výstupu) je čistě systémové řešení. Dokonce jej šablona sama o sobě používá, jen ne klasickým způsobem (zapsáním do html adresáře šablony), ale pomocí pluginu a nestandardním umístěním v adresáři pluginu. Proto je změna hůř dohledatelná.

No a jestli pro Vás není přepis jednoho souboru systémovým řešením, tak tu šablonu rovnou zahoďte. Pokud si projdete kód toho pluginu, tak v něm je proveden přepis kompletního výstupu z Joomly. Pokud tedy něco přinese problémy, tak to, že šablonu přestanou aktualizovat, a Vy tím ztratíte nově přidávané funkce do Joomly, protože prostě provedené přepisy budou zastaralé.

Chyba v šabloně to ale není, je to prostě vlastnost šablony tak to vypadá a má vypadat. Vaše instalace na 8u.cz není stejná jako na ta na novysmer.cz. Rozdíl je v nahrávaném CSS, na novysmer.cz se nahrává bootsrap (soubor css_compiled/bootstrap-blue.css), u Vás se toto CSS nenahrává. Takže pokud hledáte nějaké nastavení bude se vší pravděpodobností v šabloně, nebo v pluginu yjsg. Nicméně vypnutím toho CSS se zbavíte stylu bootstrap. Což, vzhledem k tomu, že šablona používá syntaxy bootstrap, může vést k tomu, že nějaké rozšíření třetí strany, které není v šabloně zahrnuto, se bude zobrazovat špatně. Pokud nic takového neplánujete použít, můžete tuto vlastnost zřejmě v klidu použít.

20. zář 2016 23:24 - 20. zář 2016 23:30 #128462
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
tak jsem to nemyslel (s přepisem). Je to samozřejmě často používané s čisté řešení, jen se zbavím možnosti toto ovlivňovat z nastavení šablony.
Proč se mu tam nahrává bootstrap-blue.css jsem nezkoumal, popravdě jsem si toho nevšiml. V pluginu (frameworku) se to nenastavuje.
Máte pravdu, že je rozdíl v bootstrap.

To alcan:
V nastavení šablony - adevanced option - LESS Compiler settings je Select Bootstrap version.
Pokud dáte none, nebudete mít odkazy v rámečku, pokud zvolíte bootstrap2 nebo 3 budete mít odkazy v rámečcích.
Výchozí hodnota je "none"

To cony
omlouvám se za některé nepřesnosti, psal jsem to v rychlosti a ruce byly rychlejší než hlava.
Přesto si myslím, že je to lepší takto ovlivňovat v nastavení šablony než přepisem souboru blog_links.php

PS šablona umí také používat custom.css file, kde lze udělat všechny úpravy stylu bez obavy přepisu css souborů při aktualizaci šablony

21. zář 2016 11:54 #128466
Odpověď od Tomas S.
Nováček

V nastavení šablony - adevanced option - LESS Compiler settings je Select Bootstrap version.
Pokud dáte none, nebudete mít odkazy v rámečku, pokud zvolíte bootstrap2 nebo 3 budete mít odkazy v rámečcích.
Výchozí hodnota je "none"


Pravda, odmazal jsem nastaveni, které mi ukazoval Cony... tedy natvrdo to změnit v souboru a nahrát a nastavil jsem bootstrap2 na NONE.... Výsledek můžete na tom webu vidět.. Vše funguje !!! Takže ok.

Powered by Fórum