Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

chyba po instalaci Virtuemart 3

13. dub 2016 18:11 - 13. dub 2016 18:11 #126610
Odpověď od Linelabcz
Admin
Jen upřesním, že ve vícejazyčné verzi eshopu mužete přidávat mimo popisů a názvů produktu i různé obrázky pro vybrané jazykové verze, nebo si překládat vlastní pole včetně hodnot atd...

14. dub 2016 20:12 #126635
Odpověď od Martin
Uživatel
Děkuji všem za reakce. Problém jsem však stále nevyřešil...
1) virtuemart - konfigurace - šablony - bezpečná cesta - ať zkouším, co zkouším, chyba pořád trvá. Asi tu absolutní cestu zadávám špatně, ale nevím, v čem dělám chybu. Vytvořil jsem v "images" adresář "y4jsnHMzgbRa" a bezpečnou cestu nastavil na " www.mujweb.cz/www/images/y4jsnHMzgbRa/ ".

2) VM už mám v češtině, hurááá!

3) sytém - ovládací panel - jazyky - jazyk obsahu a přidat češtinu => To má sloužit k čemu?

Co se týče vícejazyčného eshopu, tak o něm neuvažuji.

Předem všem moc děkuji za váš čas. M.

14. dub 2016 21:50 #126638
Odpověď od Cony
Moderátor
ad 1/ nemáte zadávat URL, ale cestu. Podívejte se v Joomle do globální konfigurace, jak máte nastavenou cestu na Dočasnou složku (záložka Server). Bude tam něco jako /mnt/www/aaa/bbb/tmp pokud jste na Linuxu, nebo něco jako c:\www\aaa\bbb\tmp pokud jste na Windows. Zkopírujte si to a místo tmp doplníte to Vaš images/nesmysl

ad 3/ Aby vše fungovalo jak má, musí Joomla vědět, s jakým jazykem v obsahu má počítat. Obvykle je toto nutné nastavovat jen u vícejazyčných webů, ale i u jednojazyčného je dobré mít vše nastavené tak jak to má být.
Poděkovali: Martin

15. dub 2016 11:31 #126642
Odpověď od Martin
Uživatel
3) sytém - ovládací panel - jazyky - jazyk obsahu => Zkopíroval jsem ručně (jedinou) položku, co tam byla (en) a pojmenoval Czech. Vlaječka se tam automaticky přiřadila. Nemusel jsem tady nic instalovat.

Super, všem moc děkuji za pomoc! VM už chybu nehlásí, teď ho jen rozjet.

Powered by Fórum