Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Nemáte oprávnění k přímému přístupu na stránky...

25. led 2016 14:46 #125449
Odpověď od Jitka Šteffanová
Uživatel
Nezlobte se na mě, ale četl jste, co jsem psala výše? Stejný web (obnovený ze zálohy) to na jiném webhostingu nedělá, dělá to i úplně čistá nová instalace, opravdu to dělá jen na Českém hostingu. Oprávnění mám, článek můžu uložit i jen zavřít .... všechny varianty ... koukněte i na přiložené video - dávala jsem na dropbox. S hostingem jsem to řešila, prohlížeče prostřídala, zkušenosti s joomlou mám myslím docela velké (asi 7-8 let), ale s tímto jsem se jinde nesetkala.
Jediné co mám jinde jiné, tak je asi verze PHP,kdy mívám nižší verze 5.4,5.5, tady je 5.6.

Děkuji

25. led 2016 14:56 #125451
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
četl jsem, ale raději se na některé věci zeptám dvakrát.
I na video jsem se díval.
Matně jsi vzpomínám, že jsem se kdysi s něčím podobným setkal a to souviselo s oprávněními a vlastnictvím složek.
Když web akeebou obnovíte na jiném místě, nastaví se jinak i oprávnění.
verze PHP by na to neměla mít vliv.
Možná může být problém s cache na serveru.

a asi bombardovat hosting

25. led 2016 15:31 #125452
Odpověď od Jitka Šteffanová
Uživatel
Děkuji moc, právěže na podpoře mi neporadili, že s joomlou nemají zkušenosti (přitom se chlubí připraveností na joomlu), kdyby mi to dělalo u nich na jednom účtu, ale místní ZŠ tam má už dlouho webhosting a tam to dělá, já jsem si na podzim u nich zaplatila virtuální server a dělá to taky, jak jsem psala, zkoušela jsem i různé typy instalací - na tlačítko, čistá ruční instalace, obnouvou ze zálohy .... dokonce mám (tedy z jiných důvodů) v prosinci přeinstalovaný počítač, takže ani s tím to nemůže souviset, vyzkoušela jsem různé prohlížeče, holt od nich budu muset asi zas odejít, ale vyhodila jsem peníze za ten virtuální server ... doufala jsem, že tu bude někdo, kdo u nich je a že poradí :)
Projdu večer ještě ta oprávnění...

25. led 2016 16:22 - 25. led 2016 16:23 #125456
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
pokud u nich podpora není schopná poradit a je to vlastnost hostingu, je čas uvažovat o změně hostingu.
Nechci nikoho protěžovat, ale u hodně webů používám www.levne-domeny.cz/ a jsem s nimi spokojen

PS oprávnění a vlastnictví souborů vám musí nastavit hosting, přes FTP nastavíte jen část
Poděkovali: Jitka Šteffanová

25. led 2016 17:22 - 25. led 2016 17:23 #125457
Odpověď od Bong
Moderátor
Co z dávných dob pamatuji tak na ČH je problém s vlastnictvím.
Oprávnění i vlastnictví složek a souborů by mělo být v pořádku pokud provedete:
  • čistou instalaci po nahráním celého instalačního ZIP a jeho rozbalení až na serveru
  • obnovení ze zálohy po nahráním celého balíčku zálohy JPA nebo ZIP a jeho rozbalení až na serveru pomocí kickstart.php
  • s velkou pravděpodobností i instantní instalaci Joomly poskytovanou hostingem
Samozřejmě po těchto nahráních je potřeba se už přes FTP v souborech "nerejpat" a použít třeba Phoca Commander přímo v Joomle.

Přesto si myslím, že problém bude někde jinde. Buransky řečeno: někde stále visí informace, že se článek edituje, i když tomu tak není..., že by session, cookies, cache? Třeba se tu najde někdo, kdo tomu rozumí.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Jitka Šteffanová

25. led 2016 17:42 #125458
Odpověď od Pavel
Zkušený uživatel
Dobrý den,
na českém hostingu mám též virtuální server, a tyto problémy co popisujete vidím poprvé, nikdy se mi nic takového zatím nestalo a to dělám jak čisté instalace, tak instaluji ze zálohy. Jediné co bylo, tak jedna komponenta mi nechtěla ukládat své nastavení, což se dělo pouze při práci přes prohlížeč FB. To jsem pak po dlouhém bádání vyřešil úpravou souboru .htaccess.
Poděkovali: Jitka Šteffanová

Powered by Fórum