Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Nastavení cache - mezipaměti - rychlost stránek.

14. led 2016 17:38 #125236
Odpověď od Cony
Moderátor
Ještě když koukám na ten screenshot, pokud dobře vidím, tak první růžová část zabere cca 1 sekundu - jestli se nepletu tak je to DNS Lookup - máte něco špatně na DNSkách 1 sekunda je strašně moc, mělo by to být v řádu desítek milisekund.
Poděkovali: tonboss

14. led 2016 17:42 #125237
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Ja mel na Savane dost problemu a utekl jsem. I Wedos, s jeho nemultihostingem, byl pro me lepsi. Ted mam managed VPS a majitel sice asi taky nema rad joomlu a ruzny free cms, ale nastavi co potrebuju a taky i to, co nemusi a navic opravdu poradi, coz je pro me, jako pro amatera, docela dulezity. To u Savany nehrozilo.
Poděkovali: tonboss

15. led 2016 10:05 - 15. led 2016 10:05 #125255
Odpověď od Cony
Moderátor

radek178 napsal: a navic opravdu poradi, coz je pro me, jako pro amatera, docela dulezity. To u Savany nehrozilo.

To je pravda. Já mám u Savany Multihosting, nevím jak je to se základním hostingem...
Poděkovali: tonboss

15. led 2016 15:47 #125260
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Ja mel taky multihosting. Vymlouvali se a svadeli to na vsechno mozny. Na administratora, na Joomlu atd. Nakonec presun na Wedos a web jel bez problemu ihned za par minut. Ale jak jsem psal, mam managed VPS a majitel radi i to, co by vubec nemusel. Pro me obrovska vyhoda. Navic Savana je otresne orezana. Same limity a omezeni, nemam rad jejich nody, jejich nepouzitelne emailove schranky s pidi velikosti atd. Ted to neresim. Ted bude zajimavy multihost od Wedosu, ale to sem nepatri.
Poděkovali: tonboss

23. led 2016 01:57 #125401
Odpověď od tonboss
Pokročilý uživatel
Já mám Savanu docela rád (Leč jsem málem odešel, když měli 4 dny problémy s harddiskama a neustále jen omlouvali, že už to bude v pořádku a nebylo.. vyskakovala neustále chyba 502) Jejich podporu naopak musím jinak pochválit. Odepisují na chatu hned a snaží se pomoci. (i když někteří operátoři víc a někteří míň...) Mám také multihosting a možnost administrovat všechny weby v jedné administraci a v jednom učtu beru jako velkou výhodu. Zatím jsem se nesetkal, aby mi to v něčem dělalo problém. Co ale stále nedovedu vyřešit je ta odezva od serveru. Zkusím jiný hosting (wedos?) nebo s jakým hostingem máte dobré zkušenosti, co se Joomly týče? Když bude odezva stejná, je chyba na straně nejspíše šablon. V takovém případě bych neměl důvod odcházet.

Hlavní důvod, proč se mi od savany nechce, je právě ten multihosting - jinde jsem zatím podobnou službu nenašel, všude je to více komplikované nebo prostě co web, to učet.. Wedos sice mulithosting má.. ale managed VPS se docela bojím :-) nemám s tím žádné zkušenosti.

Jinak poznatek, který by mohl pomoci všem co mají weby na Savaně -> odezva serveru se mi lehce snížila, když jsem v administraci nastavil - Domény -> vybraná doména -> DNS aktivovány pro -> DNS záznamy A,MX.

23. led 2016 11:38 #125403
Odpověď od Cony
Moderátor
No on ten multihosting na Savaně je v podstatě managed VPS. V administraci si můžete vytvořit SSH certifikát a na server se připojit pomocí putty. Jen nemáte root oprávnění, což u managed VPS bývá standard (prostě proto, aby jste si tam něco nedomršil, a správce pak půl dne nemusel hledat co)...
Jinak souhlasím, že administrace Savany je velmi příjemná, oproti různým cPanel nebo Plesk je přímo luxusní. Jediné co se mi u nich nelíbí je správa DNS záznamů, ty mám proto jinde.

Powered by Fórum