Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Vyřešeno Kde mám chybu?

01. lis 2015 15:26 #124277
Odpověď od Cony
Moderátor

ernst napsal: ten parametr na to neměl vůbec vliv

No pokud nemáte někde globální proměnou form, tak na to vliv má. A samozřejmě, pokud nadefinujete dvakrát stejný název (funkce, nebo proměnné), tluče se to mezi sebou.

Ve funci .done je data prostě jen další proměnná, můžete si s ní dělat co potřebujete. Ve funkci můžete volat další funkce dle libosti.

01. lis 2015 17:30 - 01. lis 2015 17:33 #124279
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
takže klidně funkci ve které bude formulář? I když to stále bude v modulu jako vlastní obsah?

01. lis 2015 20:06 #124282
Odpověď od Cony
Moderátor
Ježiš o čem to zas mluvíte? V javascriptu, ve funkci done si můžete volat další javascriptové příkazy dle libosti. Ať koukám jak koukám, žádný formulář v té funkci nevidím. A co to má společnýho s modulem?

01. lis 2015 22:11 - 01. lis 2015 22:17 #124285
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
idea je taková (možná úplně zcestná)
ajaxem si zavolám php, které v databázi vyhledá požadované hodnoty a vrátí je do .done
z done zavolám funkci s těmito parametry, která vytvoří formulář (s předvyplněnými hodnotami) a ajaxem ho pošle do dalšího php, které ty hodnoty uloží do databáze.
Dnes mně málem zabili na dálnici a jen shodou náhod to odnesly jen plechy, tak se možná vyjadřuji nejasně, zítra to chci vyzkoušet a případně lépe popsat

PS tu funkci jsem do done zatím nepsal, jen uvažuji, zda to takto půjde a zítra to zkusím.
jde o to, zda formulář může být v javascriptové funkci.

01. lis 2015 22:39 #124286
Odpověď od Cony
Moderátor
Tak hlavně že jen plechy a jste ok...

Ale k věci, to co chcete by samozřejmě šlo, proč ne, ale jak jsem již psal je to poměrně nesmysl. Logicky by to mělo být
- nahrát modul s předpřipravenými hodnotami rovnou (ne ajaxem)
- odeslání zpracovat ajaxem a v reakci na něj případně skrýt formulář, zobrazit místo něj děkujeme za odeslání nebo pod.

01. lis 2015 23:43 #124287
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
s tím souhlasím, ale když už to mám hotový takhle (zatím bez přednastavených hodnot), tak to chci dotáhnout takhle.
nevím, co přesně myslíte slovy "nahrát modul", ale předpokládám, že myslíte zobrazit vlastní modul.
Tady je vše vepsáno v modulu joomly typu "vlastní obsah".
Pak se teprve chci naučit napsat vlastní modul, kde to možná bude jednodušší.
Ten formulář je tam pořád, ale hrátky s ním si mohu také vyzkoušet.
Je vidět i bez přihlášení na www.gaylocator.com
Já to dopoledne zkusím napsat, tak jak si myslím a když to nepůjde, dovolím se na to ještě doptat. Teď už se na to psychicky necítím

Powered by Fórum