Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Joomla ako blog s kategoriami

12. říj 2015 12:05 #123897
Odpověď od Cony
Moderátor
Klidně i video . Na youtube naleznete hodně tutoriálů o základním ovládání Joomly.

12. říj 2015 12:59 - 12. říj 2015 13:02 #123901
Odpověď od Bart
Moderátor
Jak již bylo řečeno přede mnou: ANO - to co požadujete je možné a Joomla! umí BLOG bez jakýchkoliv dalších doinstalovaných rozšíření. Přesto existují i další rozšíření, pomocí kterých uděláte více propracovanější blog. Např. K2 (jde o CCK , dostupné ke stažení zdarma) nebo megalomanské rozšíření (placené) EasyBlog, které je opravdu výborné...

Ve Vašem případě bych zvolil blog vytvořený přímo v Joomla! (ne pomocí dalšího doinstalovaného rozšíření). Z toho důvodu, jak sám uvádíte, že Joomla! moc neznáte (ostatní kombinace jsou trochu složitější).

Berte na vědomí také to, že Joomla! se od WordPressu podstatně liší logikou ovládání i principem fungování. A to velmi. Je nutné si ji ošahat a jak doporučuje Bong - nejlépe nainstalovat na WAMP/LAMP/MAMP (localhost počítače) a zkoušet.

Srovnám-li WordPress a Joomla! z hlediska možností nastavení a rozsáhlosti, tak je to jako porovnávat Wartburga se Superbem.

Kdysi jsem připravil rychlé video s návodem na instalaci Joomla! na localhost počítače pomocí aplikace WampServer. Zde: VIDEO: Instalace Joomla na localhost . Další alternativou WampServeru je třeba XAMPP.

13. říj 2015 13:21 #123921
Odpověď od Svatopluk Vít
Moderátor
Pokud můžu doporučit WAMP server, velmi dobré zkušenosti mám s Uniform Serverem . Jede i z flashky a nemusí se instalovat. S Joomlou nikdy nebyl problém. Vždy na první dobrou.

Jedna z hlav české komunity redakčního systému Joomla! a první překladatel uživatelského rozhraní k ní.
Poděkovali: Bart

16. říj 2015 11:20 #123975
Odpověď od Bart
Moderátor

svatas napsal: Pokud můžu doporučit WAMP server, velmi dobré zkušenosti mám s Uniform Serverem . Jede i z flashky a nemusí se instalovat. S Joomlou nikdy nebyl problém. Vždy na první dobrou.

Děkuji za výborný tip. Vyzkoušel jsem tento program a velice se mi líbí. Navíc pracuje výborně.

Powered by Fórum