Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Google vyhledávání

11. bře 2015 22:11 #120842
Odpověď od Jess
Začátečník
a dotaz easypools nebude nikdo vyhledávat, jelikož je to název firmy, kdyby jo tak pohoda to vyskočí na první stránce, ale takhle jsem přešla téměř 20 stran a nikde jsem nenašla. Co je špatně. Až při názvu polyester zwembad se objevila na 6 stránce, ale všeobecně lidi jsou lenivý hledat tak daleko, potřebuji posunou výš a t slovní spojení polyester zwembad je v keywords ....

11. bře 2015 23:04 #120843
Odpověď od Bong
Moderátor
Ale Google vám vyhledá přesně to, co mu předkládáte.

Zkusím vám to ve zkratce a trochu zjednodušeně vysvětlit. Když chcete aby vyhledávače reagovaly na nějaké klíčové slovo musí se toto slovo objevit v titulku stránky, URL stránky, meta popisu stránky (případně klíčových slovech a nadpisu i obsahu stránky.

Vaše titulní stránka obsahuje:

Titulek stránky: Home
URL stránky: easypools.nl
Popis stránky: Easypools is producent van hoogwaardige polyester zwembaden. EasyPools: kwaliteit, luxe, betaalbaar
Klíčová slova: producent van hoogwaardige polyester zwembaden, EasyPools: kwaliteit, luxe, betaalbaar
Nadpis a obsah stránky: Welkom bij EasyPools ... obsah běžná slovní selanka, ale zwembaden tam objevíte jen jednou, slovo Easypools 4x (správně)...

Sama vidíte, že už titulní stránka celkově nevyjadřuje nic konkrétního a můžete být ráda, že ji vyhledávač pochopil jako stránku firmy EasyPools. Mimochodem tak je to správně, ale uvěďte vše do náležitého stavu, jak popisuji v prvním odstavci. Klíčové slovo pro titulní stránku je easypools.

Jestli chcete stránku pro klíčové slovo zwembaden použijte stránku na druhém odkazu menu a upravte ji opět podle schématu výše.

Stejně to pak proveďte s ostatními stránkami vašeho webu.

Pozn.: klíčová slova, která nejsou obsahem konkrétní stránky nikam necpěte (titulek, klíčová slova, popis). Popis stránky má omezenou délku, musí být krátký a výstižný (vzhledem k obsahu konkrétní stránky).

Zprovozněte si .htaccess a nastavte vytváření SEF URL pomocí něj. ten index.php v URL nevypadá moc profesionálně.

Odinstalujte češtinu pro frontend stránek (již dříve vám to někde někdo radil).

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Jess

11. bře 2015 23:14 #120844
Odpověď od Cony
Moderátor
Když si necháte slovo zwembaden vyhledat na Vašich stránkách tak to skoro nic nenajde, viz zde , nejvíce právě ve spojení polyester zwembaden. Google není jasnovidec, takže jak psal Bong, zamyslete se nad obsahem...
Poděkovali: Jess

14. bře 2015 00:54 #120894
Odpověď od Jess
Začátečník
Dobrý den Bongu, děkuji moc, již jsem zapracovala na metadatech a popiskách, snáď je to již v pořádku, když tak se koukněte a dejte mi vědet.
A jestli by jste si našel skulinku v časovém rozvrhu a napsal mi jak si zprovozním .htaccess a nastavím vytváření SEF URL pomocí něj. Vím že to není hezký v odkazu a ráda bych to upravila, ale bohužel moje knížky nic o tom nepíšu jak to udělat, pomůžete mi prosím kde to najdu a změním?
A poslední věc, jak píšete, že si mam pro frontend stránek odinstalovat češtinu, tak nevím co mám udělat, protože mám češtinu nastavenou jen pro administraci .... nebo myslíte něco jiného? Jsem samouk a učím se jenom na základě Vaší pomoci a pomoci kolegů joomlistů zde a mých 3 knížek na českým trhu dostupných ... budu Vám moc zavázaná za pomoc

14. bře 2015 09:02 #120896
Odpověď od Bong
Moderátor
Zkontrolovat web si můžete jednoduše sama. stačí na vašem webu projít postupně všechny stránky a vždy kliknout pravým tlačítkem myši a z kontextové nabídky vybrat: Zobrazit informace o stránce (FF) nebo Zobrazit zdrojový kód (FF, IE,...) a podívat se zda v hlavičce sedí meta tagy (název stránky, popis, klíčová slova k obsahu konkrétní stránky...

Skulinku si hledat nemusím :) opakujeme to tu stále dokola, viz. nastavení SEF URL: www.joomlaportal.cz/forum/71-joomla-3-0-...is-url-adresy#120331

S tou češtinou by mělo postačovat v administraci Joomly: Správce jazyků: Instalované jazyky > Instalované - Stránky: Označit holandštinu jako Výchozí (žlutá hvězdička).

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Jess

14. bře 2015 20:27 #120905
Odpověď od Jess
Začátečník
Děkuji, češtinu jsem odznačila, nyní je tam holandština, myslím že i klíčová slova jsou ok, jen musíme víc zapracovat na textech. Ale co mi dělá starosti je, i když jste mi poslal odkaz, tak tomu ani za mák nerozumím, nicméně, když jsem zapla použít přepis URL, tak se mi bohužel stránky zobrazují s hláškou. Nepomůžete mi s tím prosím?

Powered by Fórum