Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Textový vzhled

03. bře 2015 11:07 #120568
Odpověď od Karel
Začátečník
Web, který vytvářím, by měl nahradit dosavadní stránky školy. Zatím jen zkouším, co Joomla umí.
dvorak.investtel.cz/index.php/cs/
Ano, zmiňovaný soubor jsem skutečně instaloval.
O tom zda mám přístup přes phpMyAdmin nevím, o nic takového jsem se zatím nezajímal. Ale protože jsem v komponentách ani v modulech ani nikde jinde nic nenašel.

04. bře 2015 19:59 #120603
Odpověď od Karel
Začátečník
Ještě bych doplnil původní dotaz.
Když jsem se podíval na zdrojový kód stránky s globálním nastavením, zjsistil jsem, že je tam pouze část kódu. Chybí začátek i konec. Napadlo mne(ale asi to je pitomost), nahradit chybné načtení (com-config) tím správným.
Nebo bych měl začít od začátku - nainstalovat celou joomlu znova a pokusit se nedělat zase chybu?

04. bře 2015 20:38 - 04. bře 2015 20:42 #120604
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
do phpmyadmin (správce databáze) se nejde prostřednictvím joomly.

V emailu s přístupovými údaji pro web musíte mít něco takového:

MySQL:
host: db1.webhosting.fm
jmeno databaze: dbxxxxxxxx
uzivatel: dbxxxxxxx
heslo: xxxxxxxxxxxxxxxx

Administracni nastroj pro spravu databaze naleznete na adrese:
portal.webhosting.fm/mysql/
Databaze je vytvorena s kodovanim utf-8. V administracnim nastroji si toto
kodovani muzete v pripade potreby prenastavit.


Již jsem Vám jednou radil, aby jste použil akeeba backup a pravidelně zálohoval. Pak si klidně jednoduše (opravdu velmi jednoduše) můžete web vracet do funkčního stavu

Ve stavu v jakém to vidím (neexistující odkazy, poměrně málo obsahu) bych opravdu doporučil to smazat a dle bongova návodu znovu nainstalovat.

Pak si můžete zkoušet na čistém a po každém úspěšném postupu si zálohovat


Ještě bych možná doporučil testovat to na localhost (postup jsem zde již několikrát psal) a akebou to otestované přenášet na web. Odstraní se tím veškeré možné problémy s oprávněními
Poděkovali: Karel

05. bře 2015 18:36 #120662
Odpověď od Karel
Začátečník
Děkuji bongovi, ernstovi i dalším za trpělivost s mými problémy a dotazy.
Abych si to ujasnil, protože asi začnu vše od počátku. Protože budu muset kontaktovat poskytovatele a rád mu napsal co bude muset udělat on a co já, budu potřebovat radit dále.
- Chci přeinstalovat joomlu, abych mohl začít u čistého stolu. Co pro to mohu udělat já, a jak moc jsem závislý na poskytovateli (u poskytovatele máme zatím hosting klasických webových stránek, redakční systémy neprovozují, stránky si spravuji sám).
- Co musím po poskytovateli požadovat? Prosil bych co nejkonkrétněji.
- Jaké doplňky bych si měl nainstalovat, aby vše bez problémů fungovalo, ale současně, abych systém zbytečně nezasekal?
Moc děkuji za každou radu.

05. bře 2015 22:01 #120671
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
pokud začnete správně od čisté instalace, tak by se oprávnění mělo nastavit v pořádku.
Když si nejste jist, jak je to s oprávněními, podívejte se na - stránky - systémové informace - práva složek .
U všeho by jste měl mít "lze měnit"

Doplňky si nainstalujte jen ty, které skutečně potřebujete, neinstalujte nic jen tak

06. bře 2015 08:14 #120693
Odpověď od Karel
Začátečník
Tak jediné u čeho mám napsané Nelze měnit je configuation.php.
Mohu si přeinstalovat joomlu sám? Co musím udělat dříve, než začnu s instalací? - Odstranit stávající soubory?
Pokus o instalaci poslední verze neměl žádný účinek. Do globálního nastavení se stejně pořádně nedostanu.

Powered by Fórum