Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Textový vzhled

02. bře 2015 14:52 #120531
Textový vzhled od Karel
Začátečník
Koukám jako blázen.
Včera při otevření globálního nastavení místo klasické šablony se zobrazil pouze textový režim.

Domníval jsme se, že to je nějaká chyba domácího pc a tak jsem to dnes zkusil z práce. A ono to je stejné. Pro obě administrační šablony. Ostatní nastavení pracuje normálně?
V čem by mohl být problém?
Přílohy:

02. bře 2015 15:35 #120533
Odpověď od Bong
Moderátor
Co jste naposledy upravovat (soubory na webu)?
Nahrával ste soubory Joomly na web správně (celý instalační balíček nahrát , pak rozbalit a teprve potom instalovat)?
Je vaše databáze v utf8_general_ci nebo lépe v utf8_czech_ci? Jsou vaše tabulky také kompletně v utf8_general_ci nebo lépe v utf8_czech_ci?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

02. bře 2015 15:56 #120536
Odpověď od Karel
Začátečník
Instalaci provádím tak, že instalační soubor stáhnu, a pomocí správce rozšíření naleznu soubor s balíčkem, a klepnu na tlačítko "Nahrát a instalovat".
Naposledy jsem upravoval pouze nabídky a články. Ale objevila se mi před třemi dny hláška, že je nová aktualizace. Tu jsem spustil, ale uznávám, že si nepamatuji, co to bylo zač.
V čem jsou tabulky a databáze nevím, ale nijak jsem to neměnil - po dobu dvou měsíců vše šlapalo bez problémů.

02. bře 2015 16:38 #120542
Odpověď od Bong
Moderátor
S tou instalací si nerozumíme. Myslel jsem instalaci Joomly samotné. Ale vy jste těch problémů měl více už předtím. Už jste hosting požádal o sjednocení včech oprávnění (vlastnictví) složek a souborů tak, aby byl vlastníkem vždy skript? Se soubory a složkami pracujete nanejvýše pomocí Phoca Commander?

Samo se nic nestane. Buď jste něco upravil. smazal, poškodil, nebo třeba toto provedl váš hosting (ať už se soubory nebo s databází).
Zkuste zaktualizovat Joomlu. Tedy stáhnout instalační balíček Joomly a nainstalovat jej jako kterékoli jiné rozšíření. Také se podívejte přes phpMyadmin na tu databázi.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

02. bře 2015 19:04 #120551
Odpověď od Karel
Začátečník
Že jsem to způsobil nejspíš sám, je mi jasné. Uvažoval jsem ta, zda je možné nějaké aktualizace a instalace rozšíření postupně odebírat. Že bych vrátil původní stav.

Přiznám se, že opravdu občas nerozumím co se o mně chce.
Předchozí problémy, které se objevily, byly spíše rázu mého špatného nastavení.
Takže se budu ptát dál (a pokud to bude znít hloupě, omlouvám se, nejsem v této oblasti zkušený).
- Jakým způsobem žádat o sjednocení oprávnění? - nic takového jsem nedělal.
- Se soubory pracuji prostřednictvím administrátorské šablony - Správce médií.
- Stáhl jsem si instalační balíček, ale po instalaci se nestalo nic, žádná změna.

02. bře 2015 20:14 - 02. bře 2015 20:15 #120556
Odpověď od Bong
Moderátor
Odebírat samozřejmě můžete dle libosti, ve Správce rozšíření: Správa si rozšíření najdete a odinstalujete.
Downgrade Joomly je také možný (v rámci verze). Prostě nainstalujete plný instalační balíček konkrétní verze. Ale přejít zpět na nižší verzi vám v podobných případech nepomůže.

K vašim otázkám:

1: Jde o VLASTNÍKA složek a souborů, toto můžte uvést do pořádku i sám pokud Joomlu již od počátku nainstalujete správným způsobem. Požádat můžete váš hosting, od toho je platíte.
2. Správce médií v Joomle je určen k běžné práci se soubory médií, se kterými pak pracujete v rámci článků. Jiné efektivní využití je nemožné. Použijte Phoca Commander, nepoužívejte FTP klienta (máte problém s vlastnictvím složek a souborů).
3. Opravdu jste instaloval soubor Joomla_3.4.0-Stable-Update_Package.zip ?

Web, který vytváříte je jaký? Nebo si prostě zkoušíte a testujete co Joomla umí?
Dáte nám odkaz?
Máte přístup k vaší databázi přes phpMyAdmin?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum