Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Instalace na localhost (XAMP)

29. pro 2013 11:40 #113497
Odpověď od jakub
Uživatel
Tak vyřešeno. Všechno způsoboval Skype. Tak snad to někomu pomůže

28. led 2014 13:43 #114144
Odpověď od Tony
Začátečník
Nedávno som riešil tento problém, ak sa jedná o totožnú vec mne zabralo toto:

Vo \www\joomla adresári \installation\sql\mysql otvoriť súbor joomla.sql

Vyhľadať výrazy "ENGINE=InnoDB" a nahradiť za "ENGINE=MyIsam" samozrejme bez úvodzoviek.

Následne mi inštalácia prešla bez problémov. Joomla 3.2.1

02. úno 2014 23:41 #114265
Odpověď od beaton2
Návštěvník
Je to genialne, zafungovalo to...akorat subor je dost dlhy a tych vymen bolo cca 60 : :S Este mam ten isty problem aj s 2.5.17 alebo 2.5.4 verziami...bohuzial sa tato rada neda na ne aplikovat...nebol by daky napad co s tym ?

03. úno 2014 06:47 - 03. úno 2014 06:50 #114266
Odpověď od Bong
Moderátor
V každém textové editoru je takové hezká funkce "Úpravy - Nahradit" (Ctrl+H), pak je jedno jestli je třeba nahradit 2 řetězce, nebo 1000.

Na Joomlu 2.5.4 zapomeňte, nevidím jediný důvod proč instalovat historické verze. Používejte aktuální verze a instalujte je do prostředí, které odpovídá technickým požadavkům na chod instalované verze Joomly, viz.: www.joomla.org/technical-requirements.html vaše Win8 také určitě neprovozujete na deset let starém PC.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

03. úno 2014 09:54 #114267
Odpověď od beaton2
Návštěvník
hm..odpoved pre Bong

1. to ze som to vymenil manualne a nie cez masovu vymennu funkciu bolo moje rozhodnutie a nie nevedomost
cizu tu ustipacnu poznamku si si mohol odpustit. To ze som napisal, ze je to v tom subore cca 60 krat bolo skor
upozornenie pre dalsich ludi, ktori by chceli tuto radu pouzit, ze sa dany parameter vyskytuje v subore viackrat..

2. co sa tyka rady ohladom joomla 2,5, Suhlasim s tebou, ze nema zmysel sa vracat spat, ale je to asi taka
rada ako " svetovy mier". Mam svoje dovody preco som si chcel nainstalovat aj starsiu veziu cize 2.5.17 a dovody
nema zmysel rozpisovat. Chcel som len upozornit, ze problem instalacie v kroku 4 s databazou je rovnaky
aj pre 2,x aj pre 3.x... Tiez si myslim ze problem je riesitelny aj pre verziu 2.x lebo cez bitnami instalator exe
pod tym istym prostredim, tento problem nie je !!...Bol som ale zvedavy ci niekto nepozna riesenie pre beznu
instalaciu zip balicku.

Takze pane Bong, ak poznas riesenie pre 2.5. budem ti vdacny ak ho napises. /A nielen ja, lebo rovnaky dotaz
je aj vo fore na 2.5 a bez odpovede /

03. úno 2014 10:37 - 03. úno 2014 10:38 #114269
Odpověď od Bong
Moderátor
Odpověď a tedy řešení je stále totožné: Používejte aktuální verze a instalujte je do prostředí, které odpovídá technickým požadavkům na chod instalované verze Joomly.

Pod ruce vám nikdo nevidí a problém může být jak ve verzích PHP, MySQL tak i třeba v přidělených systémových prostředcích, nebo špatně nakopírovaných souborech Joomly, či dalších spuštěných programech.

Pokud něco děláte jinak, musíte používat podobné berličky - úpravy ("ENGINE=InnoDB" a nahradiť za "ENGINE=MyIsam"). Hlavně mi není jasné jestli chcete vytvářet stránky nebo se mordovat s podružnými problémy. Já jsem člověk líný a nebaví mě zabývat se zbytečnostmi a asi proto používám XAMPP 1.7.3.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum