Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Instalace na localhost (XAMP)

17. úno 2014 01:57 #114530
Odpověď od beaton2
Návštěvník
Nuz bohuzial rada je ta ista ale neodpoveda na otazku....
Skusim vysvetlit este raz. Nainstaloval som XAMP 1.8.3 pre WIN32 na WIN 8. Na ten som nainstaloval JOOMLA 3 pomocou rady co odznela vyssie. Bohuzial sa neda tato rada aplikovat na Joomla 2.5. Subor vyzera inac.Rada ze..citujem...Používejte aktuální verze a instalujte je do prostředí, které odpovídá technickým požadavkům na chod instalované verze Joomly...je sice fajn..ale ja by som chcel mat vedla seba nainstalovanu pre svoju potrebu verzie aj 2.5 aj 3..Iste mozete povedat ze to sa neda, ze 2.5 nie je aktualna verzia atd atd..ale musim Vas opravit, ze sa to da, lebo Bitnami exe instalator to zvladol. Tu je ale problem ten, ze Bitnami nainstaloval verziu 2.5 do adresara app a tam si vytvoril iny Joomla adresar..a ked chcem urobit dalsiu verziu 2.5 - ky..tak ma Bitnami vykrici ze uz tam instalaciu ma.. . Preto nechcem pouzivat Bitnami ale chcel by som pouzit beznu instalaciu cez zip subor, kde mozem
v adresaroch vedla seba vytvorit viac verzii.
Este odpoviem na otazku preco chcem mat aj 2.5 verziu. Mam niekolko nedocitanych knih prave k 2.5 verzii, a tesil som sa ze si budem veci overovat na 2.5 a skusat na novej 3 verzii.
Tak este raz poprosim o radu...nevie niekto ako prelomit problem s instalaciou 2.5, ked instalator nevie prejst cez krok vytvorenia databazy ? Databazu vytvori, urobi v nej cca 50 % tabuliek a skonci. / executive time v php.ini predlzit nepomohlo. / dakujem za rady.

03. bře 2014 01:41 #114786
Odpověď od beaton2
Návštěvník
Vyzera ze sa mi predsa podarilo instalaciu 2.5.17 dostat do WIN 8, vedla 3.2.1 verzie klasickym sposobom cez ZIP.

Odinstaloval som Bitnami verziu 2.5.17, predlzil som execution time v php.ini na 240 a funguje to. Skusil som to dva krat a obidva razy bola vytvorena databaza uspesne. Musim ale napisat fakt, ze ked som predlzoval excution time
a mal som nainstalovanu Bitnami instalaciu, tak sa databaza z neznamych dovodov pre dalsiu instalaciu 2.5.17 nedala vytvorit. Tak snad tento poznatok niekomu pomoze...mna to stalo kus nervov.

07. lis 2014 13:35 #118806
Odpověď od Michal
Uživatel
Dobrý den potřeboval bych poradit používám nejnovější Xamp a Joomlu verze 3.1 pri instalci mi při přechodu z prvního na 2hý krok začne načítat ale na 2hý krok nikdy nepřejde .

Předem děkuji za rady.

07. lis 2014 15:31 #118809
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, zkus si zapnout (nainstalovat) Firebug v Firefoxu a podívat se jestli tam nenastala nějaká chyba (instalace probíhá pomocí ajaxu, takže v javascript konsole Firebugu by měla být nějaká informace o případně chybě)

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

07. lis 2014 16:34 #118811
Odpověď od Michal
Uživatel
Tak ten fire bug mi neustále píše

POST http://localhost/joomla/installation/index.php 200 OK 213ms mootools-core.js (řádek 164)
GET http://localhost/joomla/installation/index.php 200 OK 1,11s mootools-core.js (řádek 164)
GET http://localhost/joomla/installation/index.php 200 OK 1,07s mootools-core.js (řádek 164)

07. lis 2014 17:55 #118813
Odpověď od Cony
Moderátor
To se koukáte do špatné části Firebug, musíte se podívat do konzole na chyby.
A proč neinstalujete Joomlu 3.3?
Můžete také místo Xampp zkusit Džůmláček

Powered by Fórum