Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Na pozadí jen jedna fotka (obrázek)

03. kvě 2013 03:56 #107257
Odpověď od Petr Drozda
Nováček
Slávo, budu se opakovat, ale určitě se vám to hodí. Ve Firefox jsem si oblíbil jeho vývojovou sekci, do které se dostanete třeba přes kláv. zkratku ctrl+shift+I a získáte odpovědi na to, kde a jak je v css definován který prvek libovolného webu. Vývojovou sekci mají samozřejmě i Explorer a Chrome. Nebudete se muset ptát na každý css prvek vaší konkrétní šablony.

03. kvě 2013 08:30 #107263
Odpověď od Jan Kedvis
Zkušený uživatel
Na pozadí jen jednu fotku. Jak upravit CSS (backgorund-size), aby to fungovalo v IE 8?

03. kvě 2013 11:18 #107265
Odpověď od Cony
Moderátor
background-size ovlivňuje to, aby fotka byla roztáhlá přes celou šířku okna. Pro IE8 by jste musel použít nějjaký JS.
Poděkovali: Jan Kedvis

03. kvě 2013 12:39 - 03. kvě 2013 12:40 #107266
Odpověď od Jan Kedvis
Zkušený uživatel
Ahoj Cony, rozumím tomu tak, že teď to mám špatně pro IE 8? Nevíš někde o nějakém návodu pro tento problém, jak to řešit pomocí JS? Cony chtěl bych jen jednu fotku přes celé pozadí stránky, tak aby se i na velkých monitorech neopakovala (pod sebou). Pokud možno, aby se vždy přizpůsobila velikosti monitoru (přes celou obrazovku). Odkaz jak to mám momentálně je zde IE 8 mě zajímá, protože na naše stránky chodí i hodně staří lidé (turnaj seniorů) a ti obvykle používají jen IE. Děkuji ti za radu.

03. kvě 2013 14:14 #107274
Odpověď od Cony
Moderátor
No když na to koukám, tak podle mně to nefunguje vůbec.
Soubory /images/background/sports/sports_gradient.svg a /images/background/sports/sports_img.png odkazované z CSS neexistují. V platnost tedy vstupuje jen pozadí tagu body, které to roztahování nemá stejně nastaveno.

Nejjednodušší způsob jak docílit toho co chcete je dát na pozadí body jeden velký obrázek, po stranách mu udělat ve Photoshopu přechod do nějaké barvy pozadí (aby na velkých monitorech nekončil ostrým zlomem) a umístit jej nějak takto
Code:
background: #barva url("...") no-repeat fixed center 0;
Nebude se sice rozměrem přizpůsobovat velikosti okna, ale nějak to fungovat bude.
Poděkovali: Jan Kedvis

03. kvě 2013 15:31 #107281
Odpověď od Jan Kedvis
Zkušený uživatel
Cony děkuji. Ty obrázky jsem jen odstranil, copak nejdou nahradit? A kam dát tento zápis?

Nebude se sice rozměrem přizpůsobovat velikosti okna, ale nějak to fungovat bude.
RE: Nerozumím. Z jakého důvodu to nepůjde?

Děkuji za snahu pomoci.

Powered by Fórum